Братська районна рада
Братський район, Миколаївська область

Заходи та події

Події 12 січня

12 січня 2018 року вихованці будинку творчості школярів та юнацтва завітали до райдержадміністрації для того, щоб привітати керівництво району та всіх присутніх з Василем і Меланкою та  старим Новим роком. Свій виступ діти розпочала із щедрівок та колядок. У гарних святкових вбраннях, разом із своїм керівником гуртка Людмилою Бешлеул, діти щедро нагородили присутніх не тільки імпровізованим театральним дійством із різдвяною зіркою та Козою, а й дитячим запалом сердець, посмішками, що не сходили з вуст як дітлахів, так і дорослих. Не обійшлося без Маланки та Василя, яких щедрівники також привели з собою. Після театралізовано дійства посівальники щедро засіяли зернами пшениці усіх присутніх на добро, здоров’я, достаток, нове життя, на Новій рік та довгий вік.

Після отриманих привітань працівники повернулися до роботи в гарному настрої, а дітлахи отримавши подарунки та солодощі від голови районної ради Т.М. Фесько та голови райдержадміністрації О.П.Кузьміної, пішли далі «водити козу», бажати щастя і благополуччя усім братчанам.

 

Події 22 червня

День 22 червня  ознаменувався для нашого району досить цікавою подією всеукраїнського значення: Братщиною проліг маршрут міжнародної естафети «Всесвітній біг миру заради гармонії». 25 учасників естафети, стартувавши 18 червня у Запоріжжі, 22 червня перетнули кордон району. Тут їх радо зустрічали керівники району Олена Кузьміна та Тамара Фесько, депутат обласної ради Олександр Казарін, перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Вікторія Гусаренко, яка долучилася до бігу разом з учасниками естафети.  Естафету району передали вознесенці.

Учасники марафону обмінялися побажаннями добра, миру і гармонії в усіх гарних починаннях, та, отримавши запашний братський коровай, продовжили маршрут до с. Братське. По дорозі їх вітали Миколаївсьвський сільський голова Анжела Шенкевич, учні та педагогічні працівники Миколаївської ЗОШ І-ІІ ст. та жителі села Миколаївка.

В селищі Братське учасників марафону зустріли місцеві жителі, учні шкіл. До присутніх на зустрічі з вітальними словами звернулися голова райдержадміністрації Олена Кузьміна,  голова районної ради Тамара Фесько та капітан команди бігунів Євген Фурс, який зазначив, що дана естафета проводиться з метою поширення ідеалів толерантності, дружби і гармонійного співіснування народів у світі.  Учасники забігу та братчани, взявшись за руки, утворили символічне коло дружби та миру, як символ єдності України. 

Свій маршрут учасники естафети продовжили до с. Новомар»ївка, де їх гостинно зустріли керівник господарства, депутат обласної ради Олександр Казарін, сільський голова Олександр Гридін та жителі села.

Поновивши сили смачним обідом, поборники здорового способу життя  та дружби  схилили голови в знак пам»яті за загиблими в роки Другої світової війни на меморіалі, відвідали спортивний комплекс «Дивосвіт», де поспілкувалися з дітьми, провівши з ними вікторину та розучивши речівку і гімн  учасників естафети. 

В Новомар»ївській ЗОШ І-ІІІ ст. капітан команди Євген Фурс вручив пам»ятну медаль депутату обласної ради, керівнику ССПП «Куйбишева» Олександру Казаріну, а очільникам району Олені Кузьміній та Тамарі Фесько, а також Новомар»ївському сільському голові Олександру Гридіну сертифікати за підтримку учасників естафети та їх руху за мир і гармонію у світі. Всі учасники забігу зробили колективне фото на згадку з новомар»ївцями. Після Новомар»ївки учасники естафети продовжили  свій шлях далі до Новоукраїнського району, де до передачі естафети долучилися ганнівці, на чолі з сільським головою Іриною Ботнар. Естафету прийняла Кіровоградська область.

Події 22 червня

22 червня, в День скорботи та вшанування пам»яті жертв війни в Україні, братчани зібралися на мітинг  з нагоди відкриття пам»ятного знаку на місці розстрілу  більше як трьохсот мирних жителів Братщини у роки Другої світової війни.

Ідея встановлення пам»ятного знаку належить вчителю історії Новокостянтинівської школи Олені Вікторівні Більченко, якою була проведена велика пошукова робота та директору цієї школи Тетяні Іванівні Бачиній, які у своїх виступах розповіли про проведену пошукову роботу.

На мітингу також виступили голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, голова постійної комісії районної ради Наталя Беньковська, голова районної організації ветеранів війни та праці  Гамід Мамедов.

Пам»ятний знак виготовлено за сприяння директора СТОВ ім. Мічуріна Олександра Бачина.

Право відкрити пам»ятний знак було надано онуці розстріляного на місці встановлення пам»ятного знаку жителя району Данілова Івана Євстафійовича - Олені Миколаївні Воробйовій та голові районної організації ветеранів війни та праці  Гаміду Мамедову.

Заупокійну літію за всіма загиблими відслужив  та освятив пам»ятний знак благочинний Братського району Олег Гарбовський.

 Хвилиною мовчання присутні вшанували пам»ять всіх невинно ростріляних  земляків та  поклали квіти до пам»ятного знаку.

Пам»ять - частина духовного життя народу, його найсвятіша істина.

Той, хто пам»ятає, завжди сильніший, бо озброєний досвідом минулого. Досвідом боротьби і подоланням труднощів, самозречення і відданості, мужності і непокори.

 

Події 22 червня

22 червня 2017 року вся країна застигла в жалобі за жертвами війни в Україні.

В цей день на адмінбудівлях і державних установах району були приспущені прапори з чорною стрічкою в знак скорботи за всіма тими, хто власним життям пожертвував заради мирного життя майбутніх поколінь, за нас з вами…

Колона з представників трудових колективів пройшла  ходою по головній вулиці селища до меморіалу Слави, де відбувся мітинг-реквієм.

До всіх присутніх на мітингу звернулися голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, голова постійної комісії районної ради Наталя Беньковська, Братський селищний голова Єгор Кравець, голова районної організації ветеранів війни та праці  Гамід Мамедов, голова районної організації воїнів-інтернаціоналістів Андрій Затишняк та спілки учасників АТО Андрій Фомін.

Заупокійну літію за всіма загиблими відслужив благочинний Братського району Олег Гарбовський.

Події 21 червня

21 червня 2017 року відбулося засідання ХІV сесії Братської районної ради сьомого скликання.

В засіданні сесії прийняли участь 20 депутатів районної ради, голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата, заступник голови райдержадміністрації Андрій Бунько, депутат Миколаївської обласної ради Олександр Казарін, заступник керівника Первомайської місцевої прокуратури  Володимир Мельничук, начальник Братського відділу Первомайської місцевої прокуратури Олександр Шевченко, начальники управлінь, відділів та служб райдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, сільські, селищний голови.

Перед початком пленарного засідання голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько привітала з ювілейним днем народження депутата районної ради сьомого скликання Паладія Ігоря Вікторовича. Вручила подяку районної ради та букет красивих квітів.

Під час засідання було розглянуто більше 13 питань, які були детально опрацьовані попередньо – на постійних комісіях районної ради: заслухано звіт голови райдерадміністрції Олени Кузьміної щодо виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку району, районного бюджету та делегованих повноважень, голови постійної комісії районної ради з питань депутатської діяльності, етики, законності, захисту прав громадян, охорони здоров’я та соціального захисту населенн, внесено доповнення до Районної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2016-2018 роки та до до Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» на період до 2020 року та інші.

Сесія пройшла конструктивно, за активної участі всіх депутатів, по кожному питанню, яке було розглянуто та обговорено депутатами районної ради, прийнято відповідне рішення.

Події 20 червня

 

20 червня 2017 року в Братському районному відділу поліції відбулось урочисте вручення службового автомобіля правоохоронцям району, який виділений для покращення матеріально-технічного забезпечення підрозділу поліції.

У церемонії вручення  авто взяли участь: голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, голова районної ради Тамара Фесько, перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата, благочинний Братського району Олег Гарбовський.
            Передаючи начальнику районного відділу поліції Андрію Тюкову ключі від нового автомобіля, керівники району зазначили, що така технічна підтримка стане  необхідною запорукою успішної служби поліцейських, побажали їм успіхів у несенні служби.

А благочинний Братського району Олег Гарбовський провів освячення нового автомобіля.

 

Події 16 червня

16 червня 2017 року у Братській районній раді відбулися засідання постійних комісій районної ради: з питань освіти, молоді, спорту, материнства, дитинства, культури та засобів масової інформації; АПК, земельних ресурсів, охорони навколишнього середовища, соціального розвитку села, промисловості, транспорту, енергетики, зв’язку, житлово-комунального господарства, торговельного та побутового обслуговування населення та з питань депутатської діяльності, етики, законності, захисту прав громадян, охорони здоров’я та соціального захисту населення.

У роботі комісій, крім депутатів, взяли участь: голова районної ради Тамара Фесько, голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Під час роботи комісіями було заслухано звіт голови райдержадміністрації про виконання бюджету, програм соціально-економічного і культурного розвитку територій та делегованих повноважень, стан виконання програм, по яким звітували керівники структурних підрозділів райдержадміністрації,   розглянуто та погоджено проекти рішень районної ради з питань порядку денного засідання сесії районної ради, яка відбудеться 21 червня 2017 року.

 

Події 11 травня

Урочисте підняття Державного Прапора України та Прапора Європейського Союзу

11 травня о 12 годині в селищі Братське було проведено урочисту церемонію підняття Державного Прапора України та Прапора Європейського Союзу з нагоди ухвалення рішення ради Міністрів ЄС щодо скасування візових вимог для громадян України та відзначення Дня Європи.

На заході зібралися працівники державних установ, органів місцевого самоврядування, молодь, працівники освіти, охорони здоров»я та культури, які тримали в руках прапорці з національною символікою та символікою Євросоюзу.

Державний Прапор України та Прапор Європейського Союзу підняли голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, голова районної ради Тамара Фесько, Братський селищний голова Єгор Кравець та школярі – переможці обласних олімпіад.

До присутніх з вітальними словами звернулися голова райдержадміністрації Олена Кузьміна та голова районної ради Тамара Фесько. Зі словом від молоді виступила учениця гімназії селища Братське Анна Гончаренко.

Концертними номерами присутніх порадували танцювальний та співочий колективи Будинку творчості школярів та юнацтва (керівники Т. Маєр та Л. Васильєва).

Ухвалення рішення щодо скасування візових вимог для громадян України – це наш шлях до європейських цінностей і стандартів, бо Україна – це Європа!

Події 9 травня

9 траня 2017 року Братщина відзначила 72-у річницю Перемоги над нацизмом.  Представники влади, шкільні колективи, працівники установ та організацій, гості та запрошені на святкування зібралися в найурочистішому місці – біля Меморіалу Слави, щоб знову уславити подвиг відважних героїв – визволителів. 

З глибоким хвилюванням звернулася до присутніх ветеранів голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько, низько вклонилася безсмертному подвигу наших земляків та висловила велику вдячність кожному з них за те, що пройшовши нелегкими фронтовими дорогами, не шкодуючи здоров’я та ризикуючивласним життям, вибороли мир для майбутніх поколінь. Побажала, шановним ветеранам, міцного здоров’я, добра, благополуччя на довгі роки, а нам усім – мирного неба.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять за загиблими у війні. Учасники мітингу – ветерани війни та праці, керівники району, представники трудових колективів, учнівська молодь поклали квіти  до підніжжя Меморіалу Слави. Слова вдячності від молодого покоління висловила учениця  гімназії селища Братське Бунько Юлія. Школярі подарували сивочолим ветеранам букети весняних квітів.

Події 22 березня

22 березня 2017 року відбулася  XIII сесія районної ради сьомого скликання.

Перед початком засідання голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько привітала з ювілейним днем народження депутата районної ради, голову постійної комісії районної ради з питань освіти, молоді, спорту, материнства, дитинства, культури та засобів масової інформації, редактора КП «Редакція газети «Перемога» Братської районної ради Миколаївської області» і просто шановану в районі людину Беньковську Н.О.

У роботі сесії взяли участь 20 депутатів районної ради, депутат Миколаївської обласної ради Олександр КАЗАРІН, прокурор  району  Олександр ШЕВЧЕНКО, заступники голови Братської РДА  Антоніна ШАРАТА, начальники управлінь, відділів та служб райдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, сільські, селищний голови.

Серед питань, які розлядали депутати на сесії були : про звіт голови постійної комісії районної ради з питань АПК, земельних ресурсів, охорони навколишнього середовища, соціального розвитку села, промисловості, транспорту, енергетики, зв’язку, житлово-комунального господарства, торговельного та побутового обслуговування населення; про затвердження  Програми профілактики злочинності та вдосконалення системи захисту конституційних прав та свобод громадян у Братському районі Миколаївської області на 2017-2021 роки; про затвердження районної Програми розвитку культури у Братському районі на 2017-2018 роки; про затвердження Програми забезпечення виконання Братською районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень на 2017-2018 роки; про затвердження Програми розвитку місцевого самоврядування у Братському районі на 2017-2018 роки та ін. Всі питання порядку денного були детально вивчені, проаналізовані та опрацьовані попередньо в постійних комісіях районної ради.  

Сесія пройшла конструктивно. Депутати присунті на засіданні брали активну у часть в обговоренні питань порядку денного, вносили пропозиції, дискутували. По кожному питанню було прийнято відповідне рішення.

 

Події 17 березня

17 березня 2017 року в парку Слави відбулися урочисті заходи з нагоди 73 – річниці визволення Братського району від фашистських загарбників.

Сердечні та щирі слова вітань пролунали від голови районної ради Т.М.Фесько, першого заступника голови райдержадміністрації А.А. Шарати, селищного голови Є.І. Кравця, голови районної організації ветеранів війни та праці Г.М.Мамедова.

Вітаючи братчан голова районної ради Т.М.Фесько висловила вдячність старшому поколінню, яке пережило всі страхіття війни, закликала молоде покоління зберігати в душах і серцях ті героїчні сторінки нашої історії, низько вклонилася воїнам-визволителям, побажала всім здоров’я та мирного неба над головою.

Віддаючи данину глибокої поваги великому подвигу, героїзму і самовіданості, присутнім на мітингу учасникам бойових дій В.Є. Голоду та А.Г. Тихонюку, учасникам війни, головам ветеранських організацій було вручено відзнаку Президента України - ювілейну медаль «70 років Перемоги над нацизмом». 

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять про всіх хто поліг смерттю хоробрих на фронтах, у партизанських загонах, у гітлерівських катівнях чи просто від голоду.

До Вічного вогню поклали квіти пам’яті і шани керівники обох гілок влади району, представники трудових колективів, молодь, братчани.

Події 20 січня

 

20 січня 2017 року голова районної ради Т.М.Фесько взяла участь в урочистостях до Дня Соборності України, які пройшли в Братському районі традиційно біля погруддя Т.Г.Шевченка, за участі керівництва району, представників органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості. Голова районної ради Т.М.Фесько підкреслила значимість цієї події, звернулася з привітальним словом до всіх присутніх, побажала міцного здоров’я, світлого неба, наголосила на тому, що ми повинні робити все можливе щоб світова спільнота чула про Україну лише позитивне. Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять про всіх борців за вільну, незалежну, соборну Україну. Керівництво району, представники трудових колективів та громадськості поклали квіти до погруддя Т.Г.Шевченку. 

Події 14 грудня

                     

                     14 грудня 2016 року відбулася  XI сесія районної ради сьомого скликання. Перед початком засідання голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько оголосила подяки Миколаївської обласної ради за вагомий особистий внесок у розбудову і становлення місцевого самоврядування в Україні, утвердження принципів загальнолюдської моралі, ідеалів правди, відданості, патріотизму, активну громадську позицію та з нагоди Дня місцевого самоврядування начальнику фінансово-господарського відділу Братської районної ради З.М. Божко, сільському голові Новоолександівської сільської ради О.В.Окмінській.

                              Також Тамара Миколаївна оголосила подяки Братської районної ради за баготорічну сімлінну працю в органах місцевого самоврядування, високий професіоналізм, свідому громадську позицію, відданість улюбленій справі начальнику організаційного відділу районної ради С.Т. Токарчук і привітала з ювілейним днем народження головного спеціаліста організаційного відділу виконавчого апарату районної ради О.В.Маєр.

           У роботі пленарного засідання взяли участь: депутат Миколаївської обласної ради О.О.Казарін, заступник керівника Первомайської місцевої прокуратури О.П.Коцюба, керівники установ та організацій району, селищний, сільські голови.

                       

       Серед питань, які розлядали депутати на сесії були : про звіт голови районної ради, про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності на території району, про звіт головного лікаря Братської центральної районної лікарні, про звіт директора КУ «Братський районний центр фінансово – господарського та навчально – методичного забезпечення закладів освіти», затвердження, внесення змін до програм та продовження терміну дії на 2017 рік, уточнено показники районного бюджету Братського району на 2016, затверджено тарифи на платні послуги бактеріологічного відділу клініко – діагностичної лабораторії Братської центральної районної лікарні, внесено зміни до Статутів.Також депутати затвердили план роботи районої ради на 2017 рік, призначили Богдан В.Д на посаду директора КО «Братський районний історико-краєзнавчий музей ім. М.М.Радкевича», продовжили трудові відносини з директором КУ «Братський районний центр фінансово- господарського та навчально –методичного забезпечення закладів освіти Братської районної ради Миколаївської області», затвердили технічні документації із нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

         У питанні «Різне» голова районної ради Т.М.ФЕСЬКО проінформувала депутатів про відповідь, яка надійшла з Кабінету Міністрів України на звершення  щодо залишення  на зону ризику Южноукраїнскьої АЕС  не 1% , а 2% - відповідь  негативна, повідомила також депутатів, що наступна  сесія, на якій планується прийняти бюджет Братського району на 2017 рік,  має відбутися 23  грудня.

          Депутати присунті на сесії брали активну у часть в обговоренні питань порядку денного та голосуванні.

 

Події 6 грудня

06 грудня 2016 року у сесійній залі районної ради відбулися урочисті заходи до Дня місцевого самоврядування. В Братському районі це свято для багатьох людей -  депутатів районної ради, селищного та сільських голів, працівників апаратів рад, ветеранів місцевого самоврядування. Всіх сердечно вітала зі святом голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько.Висловила щирі слова вдячності за співпрацю, побажала щастя, добробуту, миру , взаєморозуміння та злагоди.

Подяками Братської районної ради за значний внесок у зміцнення  і розвиток місцевого самоврядування, активну, злагоджену співрацю з депутатським корпусом та апаратом районної ради, впевнені, послідовні зусилля і рішучі зусилля залдля стабільності та процвітання Братщини та з нагоди Дня місцевого самоврядування було відзначено колектив фінансового управління райдержадміністрації,

колектив відділу статистики в Братському районі,

колектив відділу містобудування, архітектури, ЖКГ, розвитку інфраструктури та наздвичайних ситуацій райдержадміністрації, колективу архівного сектору райдержадміністрації.

За доброю традицією з нагоди Дня місцевого самоврядування підведено підсумки та нагороджено кращих представників органів місцевого самоврядування всіх рівнів, чий внесок у розвиток територіальних громад був найвагомішим,  в різних номінаціях було відзначено всі сільські ради.

Присутнім на урочистостях ветеранам місцевого самоврябування було вручено квіти.

Свої привітання зібранню адресувала голова Братської районної державної адміністрації 

О. П Кузьміна оглосила подяку за співпрацю з органами виконавчої влади голові Братської районної ради Т.М.Фесько, депутату обласної ради О.О.Казаріну, депутатам районної ради В.І. Степанову,  Р.С. Дяченку, Б.А. Спінчевському, В.М. Дробітьку.

Депутат обласної ради О.О.Казарін привітав всіх, хто зібрався на свято, закликав депутатів, голів рад працювати спільно, заради єдиної мети, адже на органи місцевого самоврядування покладена велика відповідальність за соціально-економчний стан територіальних громад, створення комфортних умов для проживання мешканців сіл, благополуччя жителів.

Від імені керуючих органів селищної та сільських рад присутніх привітав Новомар’ївський сільський голова О.В. Гридін.

Щирі вітання висловили начальник фінансового упрвління райдержадміністрації Н.В. Мирненко, головний лікар центаральної районної лікарні О.А. Васильченко, головний лікар центру ПМСД О.О.Кузіна.

Галузь культури району привітала присутніх гарними творчими дарунками, а після концертної програми всіх було запрошено на фуршет.

Події 30 листопада

30.11.2016р. в районній раді відбулося навчання відповідальних сільських рад за публічні закупівлі через систему «PROZORRO». Підведено підсумки роботи за 2016 рік -  всі сільські та селищна ради зареєстровані в даній системі.   В повному об’ємі виконано вимоги статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо оприлюднення   річних планів, додатків до річних планів та змін до них на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження.

Проведено практичне заняття з визначення предмета закупівлі на основі національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник” який буде діяти з 01.01.2017р.

Особливу увагу звернуто на виконання постанови КМУ № 835 від 21.10. 2015р. та Закону України «Про санкції» щодо публічних закупівель.

 _____________________________________________________________           

  30 листопада 2016 року відбувся семінар – навчання їз секретарями селищної та сільських рад. У роботі семінару взяли участь: голова районної ради Т.М. Фесько, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Н.К. Глаголенко, працівники виконавчого апарату, секретарі селищної та сільських рад. Про стан ведення військового обліку у селищній та сільських радах детально проінформував військовий комісар Бртського райвійськомату Амєлін І.В. Начальник Братського районного відділу ДРАЦС ГТУЮ в Миколаївській області Щербина Н.М. ознайомила зі змінами в чинному законодавстві України щодо державного реєстру актів цивільного стану. Консультант Братської нотаріальної контори Чучупака О.В. розповіла про ведення реєстру для реєстрації нотаріальних дій. Заяви про реєстрацію довіреностей. Заяви про прийняття та відмову від спадщини. Керуюча справами виконавчого апарату районної ради Глаголенко Н.К. звернула увагу присутніх секретарів на стан ведення діловодства та реалізацію Закону України «Про очищення влади».

 Після розгляду питань порядку денного керуюча справами виконавчого апарату районної ради Глаголенко Н.К. підвела підсумки семінару та націлила секретарів на активну роботу.

Події 25 листопада
 

25 листопада 2016 року голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько взяла участь у зустрічі з учасниками АТО, яка відбулася в районному будинку культури. Метою зустірі було створення в районі громадської організації учасників АТО та вирішення нагальних питань таких як, виділення земельних ділянок, санаторно-курортне лікування, виплати щорічних грошових допомог учасникам АТО.

Представниками влади надано роз’яснення та визначено шляхи вирішення проблемних питань, які порушувалися під час зустрічі. В районі створено Братську районну спілку учасників АТО, обрано голову спілки – Фоміна Андрія Івановича та президію в кількості 5 осіб.

На прикінці зустрічі керівництво району подякували всім учасникам АТО за активність та співпрацю, пообіцяли підтримувати новостворену громадську організацію та допомагати у вирішенні проблемних питань.

Події 23 листопада

23 листопада 2016 року голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько разом з працівниками виконавчого апарату провела виїзний прийом громадян у Кам’яно – Костуватській сільській раді та відвідала дитячий садок і Кам’яно – Костуватську ЗОШ I-II ступеня. Тамара Миколаївна ознайомилась з нагальними проблемами дитячих закладів та разом із сільським головою Козакевич А.А. обговорили шляхи їх вирішення.

Працівниками виконавчого апарату було надано методичну допомогу з питань ведення діловодства. 

Події 18 листопада

     День працівників сільського господарства, який відзначається в Україні третьої неділі листопада, коли завершується весь цикл сільськогосподарських робіт і зеленим килимом радує око озимина – це свято для багатьох жителів нашого району, адже Братщина – сільськогосподарський регіон. Саме з цієї нагоди 18 листопада 2016 року в Братському районному будинку культури відбулися урочистості до Дня працівників сільського господарства.

    Аграріїв району з професійним святом привітали голова Братської  районної  ради Тамара Фесько, голова райдержадміністрації Олена Кузьміна,  Братський селищний голова Єгор Кравець, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Добровольський, голова районної профспілкової  організації   працівників агропромислового комплексу Георгій  Чобану. 

      Голова районної ради Т.М.Фесько щиро привітала усіх зі святом,  відзначила внесок у розвиток галузі сільського господарства трудівників району, ветеранів праці, підкреслила, що в районі є багато фермерських господарств, які допомагають утримувати соціальну сферу, побажала всім працьовитим людям здоров’я, добробуту, гарних врожаїв і гарної погоди.

     День працівників сільського господарства, який відзначається в Україні третьої неділі листопада, коли завершується весь цикл сільськогосподарських робіт і зеленим килимом радує око озимина – це свято для багатьох жителів нашого району, адже Братщина – сільськогосподарський регіон. Саме з цієї нагоди 18 листопада 2016 року в Братському районному будинку культури відбулися урочистості до Дня працівників сільського господарства.

    Аграріїв району з професійним святом привітали голова Братської  районної  ради Тамара Фесько, голова райдержадміністрації Олена Кузьміна,  Братський селищний голова Єгор Кравець, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Добровольський, голова районної профспілкової  організації   працівників агропромислового комплексу Георгій  Чобану. 

      Голова районної ради Т.М.Фесько щиро привітала усіх зі святом,  відзначила внесок у розвиток галузі сільського господарства трудівників району, ветеранів праці, підкреслила, що в районі є багато фермерських господарств, які допомагають утримувати соціальну сферу, побажала всім працьовитим людям здоров’я, добробуту, гарних врожаїв і гарної погоди.

    Грамотами та подяками були відзначені кращі працівники сільського господарства, керівники, голови профспілок.

Гарною концертною програмою присутніх привітали ведучі свята, вихованці будинку творчості школярів та юнацтва, учасники художньої самодіяльності Миролюбівського  сільського  будинку культури.

 

Події 9 травня

9 траня 2016 року Братщина відзначила 71-у річницю Перемоги над нацизмом.Представники влади, шкільні колективи, працівники установ та організацій, гості та запрошені на святкування зібралися в найурочистішому місці – біля Меморіалу Слави, щоб знову уславити подвиг відважних героїв – визволителів.

З глибоким хвилюванням звернулася до присутніх ветеранів голова районної ради Тпмара Миколаївна Фесько, низько вклонилася безсмертному подвигу наших земляків та висловила велику вдячність кожному з них за те, що пройшовши нелегкими фронтовими дорогами, не шкодуючи здоров’я та ризикуючи власним життям, вибороли мир для майбутніх поколінь. Побажала шановним ветеранам міцного здоров’я, добра, благополуччя на довгі роки, а нам усім – мирного неба. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять за загиблими у війні.

Учасники мітингу – ветерани війни та праці, керівники району, представники трудових колективів, учнівська молодь поклали квіти  до підніжжя Меморіалу Слави. Благочинний Братського району Олег Гарбовський відслужив молебень за загиблими у повоєнні роки.

 

Події 27 квітня 2016 року

27 квітня 2016 року о 9.00 відбулася VIII позачергова сесія районної ради сьомого скликання. Головуюча на пленарному засіданні Т.М.Фесько ознайомила присутніх на сесії депутатів з порядком денним та запропонувала погодити. На сесію було винесено одне питання: Про уточнення показників районного бюджету Братського району на 2016 рік по якому доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Мирненко Н.В.

 

Події 22 квітня 2016 року

В рамках відзначення 25-річчя незалежності України в Миколаївській області триває соціокультурна акція «Є хліб – є й життя». 22 квітня в Братському районі відбувся районний етап цієї акції, в ході якої було представлено  кращі здобутки району в розвитку соціально-культурної сфери, збереження та розвиток української національної культури, виховання любові до рідного краю.

В рамках акції район відвідали:  начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Михайло Димитров, керівник творчого об’єднання майстрів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Прибужжя», заслужений працівник культури України Валентина Кривцова, головний спеціаліст управління охорони здоров’я облдержадміністрації – обласний хірург Іван Дудла, головний спеціаліст департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації Тетяна Демиденко, голова Кривоозерської райдержадміністрації Олексій Мірошниченко та заступник голови райдержадміністрації Дмитро Попов, представники галузі культури Кривоозерщини.

Гостей радо зустрічали голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, голова районної ради Тамара Фесько, заступники голови райдержадміністрації Антоніна Шарата та Андрій Бунько, депутат обласної ради, голова ССПП «Куйбишева» Олександр Казарін, керівники галузей культури, освіти, охорони здоров»я району: Олена Буберенко, Вікторія Гусаренко та Ольга Васильченко.

В селі Миролюбівка, члени обласного оргкомітету, де їх гостинно зустріли директор ПрАТ «Добробут» Олександр Мезник та Миролюбівський сільський голова Володимир Швед,  відвідали сільський Будинок культури, де познайомилися з роботою творчих колективів.

Олександр Мезник ознайомив гостей зі здобутками господарства, з тією роботою, яка проводиться для збереження  та розвитку соціально-культурної сфери, а також запросив на відкриття відремонтованого за рахунок господарства ФАПу та представив придбаний автомобіль «швидкої допомоги». Стрічку на Миролюбівському ФАПі перерізали Олександр Мезник та обласний хірург Іван Дудла.

А в фойє будинку культури всіх присутніх вразила виставка, на якій були представлені не тільки вироби декоративно-прикладного мистецтва, а й випічка, короваї, здоба – витвори кулінарів Миролюбівщини.

В храмі Олександра Невського всіх зустрів отець Михайло Беззубик, який побажав всім божого благословення  та успіхів у справах. Всі присутні  поклали квіти до меморіалу загиблим у Другій світовій війні.

Відвідали гості і Миролюбівську ЗОШ І-ІІІ ст., де їх очікували педагогічний та учнівський колективи.

В селі Новомар»ївка депутат обласної ради, голова ССПП «Куйбишева» Олександр Казарін раом з сільським головою Олександром Гридіним зустріли гостей біля поклонного хреста та супроводжували потім до сільської лікарняної амбулаторії, спортивного комплексу «Дивосвіт», сільського будинку культури, Новомар»ївської ЗОШ І-ІІІ ст., де всі присутні могли ознайомитися зі здобутками в розвитку соціально-культурної сфери в Новомар»ївській сільській раді, внеском в це місцевого господарства  та його керівника.

Новомар»ївська ЗОШ І-ІІІ ст. гостинно зустріла делегацію, продемонструвавши, під час презентації школи, здобутки і в навчально-виховному процесі, і в матеріально-технічному забезпеченні: новим парканом, що споруджується біля школи, відремонтованими фасадом, дахом та спортивний залом, заміненими вікнами. Все це здійснено за допомоги місцевого господарства та його керівника Олександра Казаріна. Ну а в оновленому спортзалі йшли заняття, учні зосереджено виконували вправи з м»ячами, займаючись фізичною підготовкою.

А відвідавши пекарню спілки, гості не тільки познайомилися з технологічним процесом випікання хліба, асортиментом продукції, що випускається, мали змогу його покуштувати,  а й були вражені географією постачання хліба в районі та його ціною, поскільки хліб  населенню відпускається за соціальними цінами.

В селищі Братське гості відвідали пологове та інфекційне відділення центральної районної лікарні; Братську ЗОШ І-ІІІ ст., де їм діти творчо презентували свою школу, а директор школи Олена Силенко провела шкільними коридорами та класами, показала активий зал та їдальню; засідання клубу «Надвечір»я»  в районній бібліотеці та виставку майстринь вишивки, яка там демонструвалася.

Ну а біля районного будинку культури вирував ярмарок, на якому всіма територіальними громадами району були представлені вироби кулінарного мистецтва, хлібо-булочні вироби, блюда з тіста, м»яса, риби, яєць, картоплі.

В фойє районного будинку культури захоплення викликали виставки короваїв та знаного не тільки на Братщині художника з села Новокостянтинівка Віктора Хізніченка та його учнів.

Підсумком проведення районного етапу соціокультурної акції «Є хліб – є й життя» став творчий звіт художніх колективів району та передача естафети «Рушник єдності» від Братського до Кривоозерського району.