Братська районна рада
Братський район, Миколаївська область

Заходи та події

XXVI позачергова сесія районної ради

20 лютого 2019 року в малому залі засідань відбулася XXVI позачергова сесія районної ради сьомого скликання.

Пленарне засідання проводила голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько. В роботі сесії прийняли участь 19 депутатів районної ради, голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, заступники голови райдержадміністрації Антоніна Шарата та Андрій Бунько, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

На порядок денний були винесені такі питання:

1.Про затвердження Перспективного плану розвитку Братського району на 2019-2021 роки

2.Про затвердження звіту про виконання районного бюджету Братського району та резервного фонду непередбачених видатків за 2018 рік.

3. Про затвердження Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Братському районі на 2019-2020 роки.

4.  Про затвердження районної Програми підтримки засобів масової інформації та забезпечення відкритості у діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування на 2019-2021 роки.

5.   Про затвердження Статуту Братської  центральної районної лікарні Братської районної ради Миколаївської області (нова редакція) .

6.  Про затвердження  Положення про  комунальну організацію «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Братської районної ради Миколаївської області» (у новій редакції).

Різне .

Сесія пройшла конструктивно так, як всі питаня порядку денного попередньо були розглянуті на постійних комісіях районної ради, рішення прийняті.

 

30-річниця вшанування воїнів-інтернаціоналістів

На честь 30- річниці Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, біля пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам в Братському, зустрілися ветерани Афганської війни, миротворці та жителі селища, які долучилися до вшанування загиблих та привітали воїнів з пам’ятною датою.

 

Заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав  почалися зі Свято-Миколаївської церкви, де благочинний Братського району Олег Гарбовський відправив літію за загиблими воїнами.   

З привітаннями та словами вдячності до присутніх воїнів-інтернаціоналістів звернулися голова районної державної адміністрації Олена Кузьміна та голова районної ради Тамара Фесько, народний депутат України Вадим Підберезняк та  голова районної спілки інвалідів, воїнів – інтернаціоналістів та запасу Андрій Затишняк.

З нагоди 30-ї річниці виведення військ з Афганістану воїнам-афганцям вручено медаль «Честь, Мужність, Пам'ять» Української спілки ветеранів Афганістану.

Спільною грамотою райдержадміністрації та районної ради за активну громадську діяльність, вагомий особистий внесок у вирішення нагальних проблем воїнів-інтернаціоналістів Братського району, військово-патріотичне виховання молоді та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 30-річчя виведення військ з Республіки Афганістан були нагороджені:  голова Братської районної спілки інвалідів, воїнів-інтернаціоналістів та запасу – Андрій  Затишняк, заступник голови Братської районної спілки інвалідів, воїнів-інтернаціоналістів та запасу – Леонід  Ординський, воїни-інтернаціоналісти:  Владислав  Бабенко, Олександр  Богач, Дмитро  Висоцький, Олександр Давидович, Георгій  Дарій, Валерій  Літвінов, Віктор Пигина, Олександр  Романчук, Юрій  Сініцин.

Керівництво району , воїни-інтернаціоналісти та братчани поклали квіти до пам’ятного знаку в Братському та вшанували пам’ять про всіх загиблих хвилиною мовчання. 

 

Засідання Ради соціально-економічного розвитку Братського району

14  лютого, в малому залі засідань  районної ради,  голова районної державної адміністрації Олена Кузьміна провела засідання Ради соціально-економічного розвитку Братського району, за участі голови районної ради Тамари Фесько, депутата обласної ради, голови ССПП «Куйбишева» Олександра Казаріна, заступників голови райдержадміністрації Антоніни Шарати та Андрія Бунька, членів ради, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, організацій та установ району, селищного та сільських голів, представників громадськості та ЗМІ.

В засіданні ради взяв участь заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Кушнір, який, у своєму виступі, звертаючись до присутніх, наголосив, що пропозиції, внесені до Перспективного плану району на 2019-2021 роки – це важливі питання, які потребують вирішення спільними зусиллями і перш за все, вони повинні починатися з виготовлення проектів та залучення власних коштів громад. Підкреслюючи важливість процесу децентралізації Олександр Кушнір підкреслив: «Я вважаю, що Братщина повинна завершити важливий етап  -  включитися в об’єднання і зробити об’єднану громаду».

Основні напрямки проекту стратегії розвитку Братського району на період 2019-2021 років озвучила  учасникам засідання голова райдержадміністрації Олена Кузьміна.

«За результатами обговорення до Плану перспективного розвитку Миколаївської області на 2019-2021 роки від Братського району пропонується внести 59 заходів, реалізація яких дасть змогу покращити якість надання послуг жителям, особливо в сільській місцевості та забезпечити вирішення проблемних питань життєзабезпечення населених пунктів району» - зазначила Олена Кузьміна.

В ході засідання обговорили питання проведення в районі ключових реформ, основною з яких є децентралізація.

Засідання Ради соціально-економічного розвитку району, яке відбулося, було спрямоване на розробку стратегії розвитку району на найближчих три роки.

День Соборності України

22 січня 2019 року голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько взяла участь в урочистостях з нагоди Дня Соборності України, які пройшли в Братському районі традиційно біля погруддя Т.Г.Шевченка, за участі керівництва району, представників органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості.

Голова районної ради Т.М.Фесько підкреслила значимість цієї події, звернулася з привітальним словом до всіх присутніх, побажала міцного здоров’я, світлого неба, наголосила на тому, що єднання, соборність і незалежність це безцінні завоювання, передані нам у спадок патріотами та творцями української державності. Відзначення Дня Соборності та Свободи України на державному рівні закликає нас зберігати повчальний історичний досвід, примножувати почуття єдності і взаєморозуміння, проаналізувати зроблене та наполегливо рухатися вперед задля досягнення нових вершин.

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять про всіх борців за вільну, незалежну, соборну Україну. Керівництво району, представники трудових колективів та громадськості поклали квіти до погруддя Т.Г.Шевченку, а вихованці районного будинку культури подарували присутнім цікаву святкову програму.

Засідання Ради соціально-економічного розвитку Братського району

21 січня, в малому залі засідань  районної ради,  голова районної державної адміністрації Олена Кузьміна провела засідання Ради соціально-економічного розвитку Братського району, в якому взяли участь голова районної ради Тамара Фесько, заступник голови райдержадміністрації Андрій Бунько,  керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, організацій та установ району, сільські голови.

Олена Кузьміна озвучила  пропозиції до Плану перспективного розвитку Миколаївської області на 2019-2021 роки, які надійшли від селищної та сільських рад району в ході обговорення.  

В кожній сільській раді було піднято питання ремонту доріг. Це важливе питання, оскільки в районі налічується 307 км доріг комунальної власності.  Вподовж  чотирьох років селищною та сільськими радам спрямовано 3 млн. 402 тис.грн. на їх ремонт, в 2018 році порівняно з 2015  видатки на ці цілі зросли майже вдвічі.  Але це краплина в морі, бо для того щоб забезпечити належну транспортну інфраструктуру населених пунктів району необхідно в десятки разів більше. І саме це є одним із пріоритетів на наступні роки, так само як і розбудова доріг загального користування, протяжність яких в межах району складає 268 км і знаходяться вони на балансі обласної держаної адміністрації.

Стан більшості доріг загального користування залишається незадовільним і потребує термінового хоча б середнього поточного ремонту, тому ремонт всіх доріг буде подано до Перспективного плану окремо.

Крім цього, в ході обговорення, надано більше 80 пропозицій щодо ремонту навчальних та дошкільних закладів, встановлення в них альтернативних джерел опалення, завершення робіт по заміні вікон, ремонту дахів, ремонту сільських закладів культури, облаштування вуличного освітлення, ремонту водопровідних та водовідвідних мереж, буріння свердловин  - все це ті нагальні питання, які повинні сьогодні забезпечити належний рівень життя жителів нашого району. 

 

Відкриття районної ялинки.

19 грудня, в День Святого Миколая, о 16.00 в селищі Братське, на площі біля районного будинку культури, відбулося святкове відкриття районної ялинки, в якому взяли участь керівництво району, учні шкіл, представники трудових колективів, громадськість.

Біля зеленої красуні зібралися маленькі й дорослі жителі Братського в очікуванні святкового дійства.

   Присутніх зі святом привітали  голова районної ради Тамара Фесько, перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна        Шарата та Братський селищний голова Єгор Кравець. Вони побажали всім гарних новорічних і різдвяних свят, щастя та радості,    щоб наступний 2019  рік увійшов у кожну оселю з миром, добром, благополуччям та примножував сили для плідної праці заради    добробуту і життєвих успіхів.

   Із святковою програмою на відкритті ялинки виступали учасники художньої самодіяльності районного будинку культури. В резиденції Святого Миколая малечу та дорослих частували гарячим чаєм, булочками, цукерками, мандаринами. Головною ж подією свята стало урочисте запалення вогників на головній ялинці, яке продовжилося веселими хороводами дітвори навколо  новорічної красунІ.

Відкриття районної новорічної ялинки стало початком циклу заходів, що пройдуть в районі до новорічних свят - Нового року та Різдва. 

 

XXV сесія районної ради сьомого скликання        

19 грудня 2018 року відбулося засідання ХХУ  сесії Братської районної ради сьомого скликання.

В засіданні сесії прийняли участь 20 депутатів районної ради, а також голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, заступники голови райдержадміністрації Антоніна Шарата та Андрій Бунько, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, селищний та сільські голови..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                         

 

Сесію проводила голова районної ради Тамара Фесько.

Під час засідання було розглянуто 15 питань, серед яких: звіт голови постійної комісії районної ради з питань депутатської діяльності, етики, законності, захисту прав громадян, охорони здоров’я та соціального захисту населення, внесення змін та доповнень до районної Програми «Медичні кадри Братщини», прийнятто  бюджет  Братського району на 2019 рік, уточнено показники бюджету Братського району на 2018 рік, заслухано хід виконання районної Цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2016-2018 роки та інші.

Сесія пройшла конструктивно, по всім питанням, які були розглянуті, прийнято відповідні рішення.

По завершенню сесії всіх присутніх зі святом Святого Миколая та наступаючими новорічними святами привітали вихованці Будинку творчості школярів та юнацтва (керівник Л. Васильєва), яким було вручено солодкі подарунки.

 

  XXIV позачергова сесія районної ради сьомого скликання.

04 грудня 2018 року відбулося засідання  XXІV позачергової сесії Братської районної ради сьомого скликання.

      В засідання сесії прийняли участь 18 депутатів районної ради, а також голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, депутат обласної ради Олександр Казарін,  начальник Братського відділу Первомайської місцевої  прокуратури Олександр Шевченко, заступники голови райдержадміністрації Антоніна Шарата та Андрій Бунько, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та установ району.

      Сесію проводила голова районної ради Тамара Фесько.

      Під час засідання було розглянуто 21 питання, серед яких   затвердження Програми розвитку малого і середнього підприємництва у Братському районі на 2019-2020 роки,продовження терміну дії на 2019 рік: Програми розвитку культури у Братському районі на 2017-2018 роки, районної Цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки, районної Цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2016-2018 роки, районної Програми створення страхового фонду документації в Братському районі на 2015-2017 роки,Програми розвитку автомобільних доріг загального користування Братського району на 2016-2018 роки, Програми відпочинку та оздоровлення дітей Братського району на 2015-2018 роки,  Програми розвитку фізичної культури і спорту у Братському районі на 2015-2018 роки, Програми підтримки засобів масової інформації  та забезпечення відкритості  у діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування на 2016-2018 роки, Програми забезпечення виконання Братською районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень на 2017-2018 роки, районної Цільової програми територіальної оборони у Братському районі на 2017-2018 роки, внесення доповнень до районної Комплексної програми профілактики злочинності та вдосконалення системи захисту конституційних прав і свобод громадян у Братському районі Миколаївської області на 2017-2021 роки та до Комплексної програми сприяння оборонній і мобілізаційній готовності Братського району  на 2015-2019 роки, уточнення показників районного  бюджету Братського району на 2018 рік та інші. 

    Сесія пройшла конструктивно, по всім питанням, які були розглянуті, прийнято відповідні рішення.  

 

   Засідання Ради соціально-економічного розвитку Братського району

 

 

3 грудня, в малому залізасіданьрайонної ради, голова райдержадміністраціїОленаКузьміна провела засіданняРадисоціально-економічногорозвиткуБратського району, на якійбулирозглянутіпитання підсумків фінансової децентралізації та розвитку громад Братського району та формування пропозицій до Плану перспективного розвитку Миколаївської області на 2019-2021 роки. На засіданні були  присутні:начальник відділу зведеного бюджету та міжбюджетних відносин департаменту фінансів облдержадміністрації Світлана Лебеденко, депутати обласної, районної рад, голови селищної та сільських рад,голови депутатських фракцій районної ради,керівники  сільськогосподарських підприємств, структурних підрозділів та установ району.

Зі звітом про підсумки фінансової децентралізації та розвиток  громад Братського району виступила голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, яка зазначила, що завдяки фінансовій децентралізації, територіальні громади отримали додаткові фінансові можливості. Доповідач наголосила, що порівнюючи 2016 та 2018 роки, бачимо різке зростання власних доходів місцевих бюджетів без врахування міжбюджетних трансфертів: з 39,2 млн. гривень у 2016 році до 63 млн. гривень у 2018 році. У 2018 році всі сільські та селищна  ради встановили ставки земельного податку на рівні  одного відсотка, завдяки цьому у 2018 році  отримали додаткові надходження до зведеного бюджету району близько 7 мільйонів гривень.  На протязі останніх чотирьох років район забезпечує стовідсоткове декларування доходів фізичних осіб, зокрема, у 2018 році це дало можливість збільшити надходження до районного бюджету на півмільйона гривень.  Відповідно зростають видатки. Якщо видатки розвитку по району за 2015 рік  склали біля 5 млн. гривень, то у 2017 році – 13 млн. гривень, а у 2018 році очікується - більше 16 млн. гривень. Тобто це доводить, що децентралізація – не просто цифри, а реальні справи.

В обговореннізвіту взяли участь:  голова районної ради району Тамара Фесько, Улянівськийсільський голова Неля Собко,Ганнівськийсільський голова ІринаБотнар, депутат обласної ради ОлександрКазарін, голова ПрАТ «Добробут» ОлександрМезнік, голова ППАФ «Вікторія» Віктор Степанов, депутат районної ради ЛюбовМосковщук.

При розгляді другого питання порядку денного щодо формування пропозицій до Плану перспективного розвитку Миколаївської області на 2019-2021 роки, голова райдержадміністрації зазначила, що в Миколаївській області розпочато формування  Плану перспективного розвитку  регіону на 2019-2021 роки. Пропозиції від нашого району будуть подані до  Ради регіонального  розвитку  Миколаївської області наприкінці січня 2019 року після обговорення в громадах району, які пройдуть з 5 грудня по 24 січня відповідно до графіку.Наголосила, що для формування плануочікуються пропозиції від сільських рад, депутатів районної ради, представників бізнесу, громадських організацій та молоді.

                                                   Події 26 жовтня

26 жовтня 2018 року в парку Слави селища Братське відбувся урочистий мітинг присвячений 74 річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.

В колонах, з державними прапорами та квітами – представники трудових колективів, установ та організацій, молодь.

 Свильовано з вітальними словами до присутніх на мітингу звернулися голова районної ради Т. М. Фесько,

голова районної державної  адміністрації О.П.. Кузьміна,

голова районної  ради ветеранів Г.М. Мамедов.

Голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько привітала всіх з цією пам’ятною датою, низько вклонилася подвигу солдат, які завоювали нам цей мир. Наголосила на тому, що ця незабутня дата залишиться найсвітлішим спомином у серці кожного громадянина України, свідків тих подій та підростаючого покоління. Побажала присутнім здоров’я, злагоди у родинах та мирного неба над головою.

 Хвилиною мовчання вшанували подвиг загиблих та поклали квіти вдячності за врятований світ.

 Події 26 вересня

 26 вересня 2018 року відбулося засідання  XXІІІ сесії Братської районної ради сьомого скликання.

     

Пленарне засідання проводила голоа районної ради Тамара Фесько.

В роботі сесії прийняв участь 21 депутат районної ради, голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, депутат обласної ради Олександр Казарін, заступник  керівника Первомайської місцевої  прокуратури Володимир Мельничук, заступники голови райдержадміністрації Антоніна Шарата та Андрій Бунько, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та установ району, селищний та сільські голови.

На початку засідання  голова районної ради Тамара Фесько привітала з ювілеєм та вручила грамоту і квіти найстаршому депутатові районної ради А.В.Кавнацькому, якому виповнилось 80 років, та прозвітувала про роботу ради в міжсесійний період.

 Було розглянуто 20 питань порядку денного, серед яких:   звіт голови постійної комісії районної ради з питань освіти, молоді, спорту, материнства, дитинства, культури та засобів масової інформації, питання готовності об’єктів теплопостачання та теплоспоживання до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років, затвердження районної Цільової програми створення районного територіального центру комплектування та  соціальної підтримки на базі Братського районного військового комісаріату на 2018-2019 роки, внесення змін до Комплексної програми сприяння оборонній і мобілізаційній готовності Братського району на 2015-2019 роки та до районної Комплексної програми профілактики злочинності та вдосконалення системи захисту конституційних прав і свобод громадян у Братському районі Миколаївської області на 2017-2021 роки,  уточнення показників районного бюджету Братського району на 2018 рік та інші.  

   Сесія пройшла конструктивно, по всім питанням, які були розглянуті, прийнято відповідні рішення.

                                                  Події 27 червня

День Конституції України – це свято нашої державності, адже гарантії, закладені в Основному Законі, є стимулом для плідної натхненної праці, спрямованої на добробут, процвітання та благо незалежної держави.

Саме тому,  відзначення 22-ї річниці Конституції України на Братщині ознаменувалося проведенням урочистих святкових заходів  у районному будинку культури . А почалися урочистості гімном України та танцювальною композицією, яку виконали молоді учасники танцювального колективу «Світанок» (керівник Світлана Пашко).та жіночий ансамбль «Берегиня» (керівник Валентина Бондаренко) Братського районного будинку культу культури.

Зі словами вітання до земляків звернулися голова районної ради Тамара Фесько, перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата, голова Братської селищної ради Єгор Кравець та начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації  Людмила Суровцева.

За вагомий особистий внесок у вирішені  питань соціального захисту та реабілітації ветеранів війни, військово – патріотичне  виховання молодого покоління, активну життєву позицію відзнакою Миколаївської обласної  ради «За заслуги перед  Миколаївщиною» було нагороджено голову організації  ветеранів Братського району Гаміда Мізамедіновича Мамедова.

Спільними грамотами Братської райдержадміністрації та Братської районної ради за особистий вагомий внесок в розвиток Братського району, сумлінну працю, професіоналізм, відповідальність та з нагоди відзначення 22-ї річниці Конституції України нагороджено кращих працівників.

Для малечі працювали атракціони. 

 Події 27 червня

27 червня 2018 року відбулося засідання ХХІ сесії Братської районної ради сьомого скликання.

 У роботі сесії взяли участь 22 депутати районної ради, голова райдержадміністрації О.П. Кузьміна, перший заступник голови райдержадміністрації А.А. Шарата, заступник голови райдержадміністрації А. М. Бунько, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники установ та організацій, селищний та сільські голови, а також депутат Миколаївської обласної ради О.О. Казарін.

Перед початком пленарного засідання голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько привітала з ювілейними днями народження, які відзначались у червні поточного року : депутата районної ради, голову постійної комісії з питань АПК, земельних ресурсів, охорони навколишнього середовища, соціального розвитку села, промисловості, транспорту, енергетики, зв’язку, житлово-комунального господарства, торговельного та побутового обслуговування населення Степанова В.І., депутата районної ради Головату В.А., депутата районної ради Овчаренка В.В. Ювілярам було вручено букети красивих квітів.

Також урочисто було представлено нового начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Суровцеву Л.М.          

Під час засідання було розглянуто понад 20 питань, які були детально опрацьовані попередньо на постійних комісіях та засіданні президії районної ради : заслухано звіт голови постійної комісії районної ради з питань АПК, земельних ресурсів, охорони навколишнього середовища, соціального розвитку села, промисловості, транспорту, енергетики, зв’язку, житлово-комунального господарства, торговельного та побутового обслуговування населення, затверджено районну Програму запобігання і лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2018-2020 роки, внесенно зміни та доповнення до районної Цільової програми територіальної оборони у Братському районі на 2017-2018 роки, затвердженно проект регуляторного акту «Про затвердження цін і тарифів на платні послуги, які надаються Братською центральною районною лікарнею Братської районної ради Миколаївської області», внесено зміни до рішення районної ради  від 21 червня 2017 року №10 «Про створення опорного навчального закладу» та інші

Сесія пройшла конструктивно, за активної участі всіх депутатів, по кожному питанню, яке було розглянуто прийнято відповідне рішення.

 

 Події 26 червня 

26 червня 2018 року районний оздоровчий табір відпочинку «Лісова казка» офіційно відкрив свої двері для відпочиваючих.

Всіх гостей та відпочиваючих привітали голова районної ради Т.М. Фесько, заступник голови РДА А.М. Бунько, начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Л.М.Суровцева.             

 Урочисте відкриття провела керівник гуртка  Будинку творчості школярів та юнацтва Л.М. Бешлеул. Атмосфера вечора була теплою та душевною: загони демонстрували свою готовність до відкриття табірної зміни, танцювали, грали в ігри. 

Протягом 18 днів 143 відпочиваючих отримуватимуть змістовний і цікавий відпочинок, повноцінне харчування, спорт та дозвілля. Запрошуємо всіх бажаючих оздоровитися у нашому районному таборі відпочинку та оздоровлення «Лісова казка», а школярам із задоволенням та користю провести свій час. 

     

Події 22 червня

В цей день на адмінбудівлях і державних установах району були приспущені прапори з чорною стрічкою в знак скорботи за всіма тими, хто власним життям пожертвував заради мирного життя майбутніх поколінь, за нас з вами…

Колона з представників трудових колективів пройшла  ходою по головній вулиці селища до меморіалу Слави, де відбувся мітинг-реквієм.

  

Заупокійну літію за всіма загиблими відслужив благочинний Братського району протоієрей Олег Гарбовський.

Всі присутні вшанували пам'ять  хвилиною мовчання та поклали квіти на могили загиблих.

Події 20 червня

20 червня 2018 року в залі засідань постійних комісій районної ради відбулося засідання постійної комісії з питань освіти, молоді спорту, материнства, дитинства, культури та засобів масової інформації. На розгляд комісії були винесені такі питання: про розгляд рекомендацій постійної комісії обласної ради від 27 квітня 2018 року № 1 «Про підготовку та проведення оздоровчої кампанії відповідно до обласної Програми відпочинку та оздоровлення дітей Миколаївської області на  2014-2018 роки»,  про підготовку та проведення оздоровчої кампанії 2018 року відповідно до програми відпочинку та оздоровлення дітей Братського району на 2015-2018 роки, про хід виконання районної Програми підтримки засобів масової інформації та забезпечення відкритості у діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування на 2016-2018 роки, про узгодження порядку денного XXI сесії районної ради та інші. Засідання проводила голова постійної комісії Беньковська Н.О.      У роботі комісії брала участь голова районної ради Т.М. Фесько,  голова райдержадміністрації О.П. Кузьміна, заступники голови райдержадміністрації А.А.Шарата та А.М. Бунько, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації. 

 

Події 16 травня

16 травня 2018 року відбулося засідання ХХ позачергової  сесії Братської районної ради сьомого скликання. Пленарне засідання розпочала та проводила голова районної ради Т.М.Фесько .

У роботі сесії взяли участь 22 депутати районної ради, голова райдержадміністрації О.П. Кузьміна, перший заступник голови райдержадміністрації А.А. Шарата,  заступник голови райдержадміністрації А.М. Бунько, депутат Миколаївської обласної ради О.О.Казарін, начальник Братського відділу Первомайської місцевої прокуратури О.П. Шевченко,  керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, начальники структурних підрозділів, селищний та сільські голови. На порядок денний було винесено 3 питання : про внесення змін до районної програми «Здоров»я нації», уточнення показників бюджету Братського району на 2018 рік, про дострокове припинення повноважень депутата районної ради, а також  звернення депутата районної ради В.А.  Головатої стосовно проблеми із транспортним забезпеченням с. Миролюбівка із районним та обласним центром. Сесія пройшла конструктивно, усі питання розглянуті, рішення прийняті.

 

 Події 11 травня     

Мама ! Найдорожче слово в світі! Де б не був ти, що б не робив, назавжди вона твій шлях освітить ніжним серцем відданим тобі. Вклонімося, люди, матерям своїм, чиїм теплом навіки ми зігріті!

   

11 травня в Братському районному будинку культури відбулися заходи до Дня матері та Міжнародного дня сім’ї.  Всіх присутніх в залі мам, бабусь та гостей привітали голова районної ради Т.М.Фесько та заступник голови райдержадміністрації А.М. Бунько.

   

Потім вихованці Будинку творчості  школярів та юнацтва подарували усім свої  прекрасні творчі номери та гарний настрій.

Юні таланти найщирішими словами і талановитими художніми номерами вітали своїх матусь. Дітвора намагалась донести присутнім в залі, що День матері для них – це справді свято любові і пошани.

 

Події 9 травня

Традиційно на початку травня ми відзначаємо дві тісно пов’язані між собою дати: 8 травня – День пам’яті та примирення і  9 травня – День Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні.

8 травня зал Братського районного будинку культури був переповнений – наші самодіяльні артисти підготували концертну програму присвячену Дню Перемоги, а вже 9 травня у дещо похмурий, прохолодний день багато людей нашого селища поспішали на урочистий мітинг, присвячений 73-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. Багаточисленні колони організацій, установ, навчальних закладів збиралися на площі біля адмінбудівлі, де всіх присутніх вітав духовий оркестр, а потім рухалися в Парк Слави.

Попореду йшли юнаки, які несли військові штандарти та прапор України.

В самому парку було урочисто-строго , горів Вічний вогонь, стояла почесна варта.

Після того, як пролунав Державний Гімн України, школярі поклали гірлянду – як данину почесті і слави тим, хто воював і здобув Перемогу, хто загинув на нашій землі.

До вітального слова були запрошені: голова районної ради Т.М. Фесько, голова райдержадміністрації О.П. Кузьміна, селищний голова Є.І. Кравець, голова районної ветеранської організації Г.М. Мамедов. Голова районної ради Т.М.Фесько наголосила на тому, що у ці дні ми з теплом та вдячністю згадуємо і вітаємо тих, хто відвоював для нас Перемогу. Завдяки іх силі духу та мужності ми отримали шанс на мирне та спокійне життя. Привітала присутніх на мітингу ветеранів, побажала їм міцного здоров’я і довголіття, добра і благополуччя, затишку і спокою, та мирного неба нам усім. Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять про усіх загиблих.

Потім відбулося покладання квітів до гранітних плит з іменами наших визволителів.

Школярі вручили ветеранам війни і дітям війни квіти.

Перемога – свята Перемога, свято миру, свободи, весни… Цей день житиме у віках. Так було, є і буде!

 

 

Події 7 травня

7 травня в селищі Братське відбулося урочисте відкриття, після капітального ремонту, мосту через річку Мертвовід. До цього часу на мосту проводились тільки поточні ремонти, а у 2016 році Братською селищною радою було виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт мосту і в 2017 році розпочалися ремонтні роботи. А на сьогодні ремонт завершено. Міст через річку Мертвовід має важливе логістичне значення не лише для жителів селища і району, а й для міжрайонного сполучення. Щодня ним рухається велика кількість вантажного, пасажирського, приватного транспорту, тому забезпечення його належного технічного стану є важливою складовою у забезпеченні життєдіяльності населення району

В листопаді 2017 року, за ініціативи місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування та підтримки народного депутата України Підберезняка Вадима Івановича розпочалися роботи по капітальному ремонту мосту, фінансування яких відбувалося за рахунок субвенції  державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в сумі 3млн. 538 тис. грн. та коштів Братської селищної ради в сумі 35,4 тис. грн.

В урочистому відкритті мосту взяли участь голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, голова районної ради Тамара Фесько,

Братський селищний голова Єгор Кравець народний депутат України 8 скликання – Вадим  Підберезняк, народний депутат України 7 скликання Вадим  Меріков, депутат Миколаївської обласної ради Олександр  Казарін, генеральний підрядник по проведенню капітального ремонту мосту, керівник ТОВ «ВанБуд» - Костянтин Степанайтес. Вони виступили з привітальними словами та  урочисто перерізали символічну стрічку на відкритті об'єкту.      

За словами виступаючих, завершення будівництва центрального мосту - довгоочікувана подія для братчан.  Завдяки будівельникам, підряднику та субпідряднику реконструювали міст  -  зручний  для всіх учасників дорожнього руху.

Сьогодні урочисто відновлено повноцінний рух через міст, і за це всі висловили вдячність народному депутату України Вадиму Івановичу Підберезняку замовнику – Братській селищній раді, підрядній організації - ТОВ  «Ван-буд», субпідряднику – філії «Братський райавтодор» та всім, хто тим чи іншим чином був причетний до його ремонту.

 

  Події 27 квітня

27 квітня 2018 року у великій залі засідань районної ради  експертом з фінансів Миколаївського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Юлії Кірвас було проведено семінар з питань фінансового забезпечення співробітництва територіальних громад. В семінарі взяли участь представники органів місцевого самоврядування, керівники та бухгалтери структурних підрозділів райдержадміністрації та бюджетних установ району.  Зустріч проведена в рамках інформаційної підтримки, що здійснюється центром розвитку місцевого самоврядування громадам, які почали процес добровільного об»єднання.

В ході семінару  Юлією Кірвас була доведена до присутніх інформація щодо фінансового забезпечення співробітництва громад, стимулювання його розвитку, принципи, форми та напрямки співробітництва, роз»яснені ресурси місцевих бюджетів  та особливості їх використання, основні напрями державної підтримки громад. Експерт відповіла на запитання присутніх.

 

Події 26 квітня

32 роки тому  – 26 квітня 1986 року  – світ облетіла звістка про жахливу аварію на Чорнобильській АЕС, що завдала невиліковної рани українському народу.

  До цієї дати в селищі Братське, біля пам’ятного знаку «Тим, хто врятував світ», відбувся мітинг, в якому взяли участь керівництво району, представники трудових колективів селища, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС.

До присутніх звернулися голова районної ради Тамара Фесько та заступник голови райдержадміністрації Андрій Бунько, які зазначили, що Чорнобиль - не лише техногенна катастрофа, це і людська катастрофа, вплив якої відчутний і сьогодні,  побажали всім ліквідаторам,  їх рідним, міцного здоров’я, життєвої енергії, миру, добра й злагоди.

Всі присутні поклали квіти та лампадки до пам’ятного знаку та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Літію  за загиблими відслужив благочинний Братського району протоієрей Олег Гарбовський.

 В районному музеї ім. М.М. Радкевича проведено історичну годину «Біль, що не має кордонів»  для учнів ПТУ-17, на якій ліквідатори чорнобильського лиха розповіли про катастрофу та ліквідацію її наслідків.

                                                         

 Події 25 квітня

25 квітня 2018 року голова районної ради Т.М.Фесько взяла участь у виїзному засіданні колегії, яке відбулося на базі районного оздоровчого табору «Лісова казка» за участі членів колегії, селищного та сільських голів, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації. Колегію проводила голова райдержадміністрації Олена Кузьміна.

На засіданні колегії були розглянуті питання стану підготовки до оздоровчого періоду, виконання місцевих бюджетів у січні – квітні 2018 року,підсумків проходження опалювального періоду 2017-2018 року та завдання з підготовки об»єктів теплопостачання та теплоспоживання на міжопалювальний період 2018 року, ходу проведення заходів з благоустрою, ремонту доріг в районі та ходу ремонтних робіт на об»єктах закладів освіти району, організації громадських та інших видів робіт тимчасового характеру у 2018 році, забезпечення хворих Братської центральної районної лікарні лікарськими засобами.

     Євгенія Пономарчук – в.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації проінформувала про стан підготовки до оздоровчого періоду, наголосивши, що планується охопити відпочинком в пришкільних таборах 800 дітей та 200 дітей  в таборі «Лісова казка».

.    Детально було розглянуто питання стану виконання місцевих бюджетів у січні – квітні 2018 року, під час якого було активно обговорено питання надходження та розміру податків, роботи комісій з легалізації зайнятості при сільських радах, залучення в район для здійснення відповідних перевірок спеціалістів інспекції праці.

      Завдання на міжопалювальний період 2018 року, проведення заходів з благоустрою, ремонту доріг в районі довів до присутніх начальник відділу містобудування, архітектури, ЖКГ, розвитку інфраструктури та НС райдержадміністрації Микола Агарков.

        Аналіз стану організації громадських та інших видів робіт тимчасового характеру у 2018 році здійснив директор районного центру зайнятості Василь Вініченко.

        Головний лікар Братської ЦРЛ Ольга Васильченко зупинилася на питаннях стану забезпечення хворих Братської центральної районної лікарні лікарськими засобами. По кожному з розглянутих на колегії питань прийняті відповідні рішення.

 

     Події 12 січня

12 січня 2018 року вихованці будинку творчості школярів та юнацтва завітали до райдержадміністрації для того, щоб привітати керівництво району та всіх присутніх з Василем і Меланкою та  старим Новим роком. Свій виступ діти розпочала із щедрівок та колядок. У гарних святкових вбраннях, разом із своїм керівником гуртка Людмилою Бешлеул, діти щедро нагородили присутніх не тільки імпровізованим театральним дійством із різдвяною зіркою та Козою, а й дитячим запалом сердець, посмішками, що не сходили з вуст як дітлахів, так і дорослих. Не обійшлося без Маланки та Василя, яких щедрівники також привели з собою. Після театралізовано дійства посівальники щедро засіяли зернами пшениці усіх присутніх на добро, здоров’я, достаток, нове життя, на Новій рік та довгий вік.

Після отриманих привітань працівники повернулися до роботи в гарному настрої, а дітлахи отримавши подарунки та солодощі від голови районної ради Т.М. Фесько та голови райдержадміністрації О.П.Кузьміної, пішли далі «водити козу», бажати щастя і благополуччя усім братчанам.

 

Події 22 червня

День 22 червня  ознаменувався для нашого району досить цікавою подією всеукраїнського значення: Братщиною проліг маршрут міжнародної естафети «Всесвітній біг миру заради гармонії». 25 учасників естафети, стартувавши 18 червня у Запоріжжі, 22 червня перетнули кордон району. Тут їх радо зустрічали керівники району Олена Кузьміна та Тамара Фесько, депутат обласної ради Олександр Казарін, перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Вікторія Гусаренко, яка долучилася до бігу разом з учасниками естафети.  Естафету району передали вознесенці.

Учасники марафону обмінялися побажаннями добра, миру і гармонії в усіх гарних починаннях, та, отримавши запашний братський коровай, продовжили маршрут до с. Братське. По дорозі їх вітали Миколаївсьвський сільський голова Анжела Шенкевич, учні та педагогічні працівники Миколаївської ЗОШ І-ІІ ст. та жителі села Миколаївка.

В селищі Братське учасників марафону зустріли місцеві жителі, учні шкіл. До присутніх на зустрічі з вітальними словами звернулися голова райдержадміністрації Олена Кузьміна,  голова районної ради Тамара Фесько та капітан команди бігунів Євген Фурс, який зазначив, що дана естафета проводиться з метою поширення ідеалів толерантності, дружби і гармонійного співіснування народів у світі.  Учасники забігу та братчани, взявшись за руки, утворили символічне коло дружби та миру, як символ єдності України. 

Свій маршрут учасники естафети продовжили до с. Новомар»ївка, де їх гостинно зустріли керівник господарства, депутат обласної ради Олександр Казарін, сільський голова Олександр Гридін та жителі села.

Поновивши сили смачним обідом, поборники здорового способу життя  та дружби  схилили голови в знак пам»яті за загиблими в роки Другої світової війни на меморіалі, відвідали спортивний комплекс «Дивосвіт», де поспілкувалися з дітьми, провівши з ними вікторину та розучивши речівку і гімн  учасників естафети. 

В Новомар»ївській ЗОШ І-ІІІ ст. капітан команди Євген Фурс вручив пам»ятну медаль депутату обласної ради, керівнику ССПП «Куйбишева» Олександру Казаріну, а очільникам району Олені Кузьміній та Тамарі Фесько, а також Новомар»ївському сільському голові Олександру Гридіну сертифікати за підтримку учасників естафети та їх руху за мир і гармонію у світі. Всі учасники забігу зробили колективне фото на згадку з новомар»ївцями. Після Новомар»ївки учасники естафети продовжили  свій шлях далі до Новоукраїнського району, де до передачі естафети долучилися ганнівці, на чолі з сільським головою Іриною Ботнар. Естафету прийняла Кіровоградська область.

Події 22 червня

22 червня, в День скорботи та вшанування пам»яті жертв війни в Україні, братчани зібралися на мітинг  з нагоди відкриття пам»ятного знаку на місці розстрілу  більше як трьохсот мирних жителів Братщини у роки Другої світової війни.

Ідея встановлення пам»ятного знаку належить вчителю історії Новокостянтинівської школи Олені Вікторівні Більченко, якою була проведена велика пошукова робота та директору цієї школи Тетяні Іванівні Бачиній, які у своїх виступах розповіли про проведену пошукову роботу.

На мітингу також виступили голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, голова постійної комісії районної ради Наталя Беньковська, голова районної організації ветеранів війни та праці  Гамід Мамедов.

Пам»ятний знак виготовлено за сприяння директора СТОВ ім. Мічуріна Олександра Бачина.

Право відкрити пам»ятний знак було надано онуці розстріляного на місці встановлення пам»ятного знаку жителя району Данілова Івана Євстафійовича - Олені Миколаївні Воробйовій та голові районної організації ветеранів війни та праці  Гаміду Мамедову.

Заупокійну літію за всіма загиблими відслужив  та освятив пам»ятний знак благочинний Братського району Олег Гарбовський.

 Хвилиною мовчання присутні вшанували пам»ять всіх невинно ростріляних  земляків та  поклали квіти до пам»ятного знаку.

Пам»ять - частина духовного життя народу, його найсвятіша істина.

Той, хто пам»ятає, завжди сильніший, бо озброєний досвідом минулого. Досвідом боротьби і подоланням труднощів, самозречення і відданості, мужності і непокори.

 

Події 22 червня

22 червня 2017 року вся країна застигла в жалобі за жертвами війни в Україні.

В цей день на адмінбудівлях і державних установах району були приспущені прапори з чорною стрічкою в знак скорботи за всіма тими, хто власним життям пожертвував заради мирного життя майбутніх поколінь, за нас з вами…

Колона з представників трудових колективів пройшла  ходою по головній вулиці селища до меморіалу Слави, де відбувся мітинг-реквієм.

До всіх присутніх на мітингу звернулися голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, голова постійної комісії районної ради Наталя Беньковська, Братський селищний голова Єгор Кравець, голова районної організації ветеранів війни та праці  Гамід Мамедов, голова районної організації воїнів-інтернаціоналістів Андрій Затишняк та спілки учасників АТО Андрій Фомін.

Заупокійну літію за всіма загиблими відслужив благочинний Братського району Олег Гарбовський.

Події 21 червня

21 червня 2017 року відбулося засідання ХІV сесії Братської районної ради сьомого скликання.

В засіданні сесії прийняли участь 20 депутатів районної ради, голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата, заступник голови райдержадміністрації Андрій Бунько, депутат Миколаївської обласної ради Олександр Казарін, заступник керівника Первомайської місцевої прокуратури  Володимир Мельничук, начальник Братського відділу Первомайської місцевої прокуратури Олександр Шевченко, начальники управлінь, відділів та служб райдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, сільські, селищний голови.

Перед початком пленарного засідання голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько привітала з ювілейним днем народження депутата районної ради сьомого скликання Паладія Ігоря Вікторовича. Вручила подяку районної ради та букет красивих квітів.

Під час засідання було розглянуто більше 13 питань, які були детально опрацьовані попередньо – на постійних комісіях районної ради: заслухано звіт голови райдерадміністрції Олени Кузьміної щодо виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку району, районного бюджету та делегованих повноважень, голови постійної комісії районної ради з питань депутатської діяльності, етики, законності, захисту прав громадян, охорони здоров’я та соціального захисту населенн, внесено доповнення до Районної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2016-2018 роки та до до Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» на період до 2020 року та інші.

Сесія пройшла конструктивно, за активної участі всіх депутатів, по кожному питанню, яке було розглянуто та обговорено депутатами районної ради, прийнято відповідне рішення.

Події 20 червня

 

20 червня 2017 року в Братському районному відділу поліції відбулось урочисте вручення службового автомобіля правоохоронцям району, який виділений для покращення матеріально-технічного забезпечення підрозділу поліції.

У церемонії вручення  авто взяли участь: голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, голова районної ради Тамара Фесько, перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата, благочинний Братського району Олег Гарбовський.
            Передаючи начальнику районного відділу поліції Андрію Тюкову ключі від нового автомобіля, керівники району зазначили, що така технічна підтримка стане  необхідною запорукою успішної служби поліцейських, побажали їм успіхів у несенні служби.

А благочинний Братського району Олег Гарбовський провів освячення нового автомобіля.

 

Події 16 червня

16 червня 2017 року у Братській районній раді відбулися засідання постійних комісій районної ради: з питань освіти, молоді, спорту, материнства, дитинства, культури та засобів масової інформації; АПК, земельних ресурсів, охорони навколишнього середовища, соціального розвитку села, промисловості, транспорту, енергетики, зв’язку, житлово-комунального господарства, торговельного та побутового обслуговування населення та з питань депутатської діяльності, етики, законності, захисту прав громадян, охорони здоров’я та соціального захисту населення.

У роботі комісій, крім депутатів, взяли участь: голова районної ради Тамара Фесько, голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Під час роботи комісіями було заслухано звіт голови райдержадміністрації про виконання бюджету, програм соціально-економічного і культурного розвитку територій та делегованих повноважень, стан виконання програм, по яким звітували керівники структурних підрозділів райдержадміністрації,   розглянуто та погоджено проекти рішень районної ради з питань порядку денного засідання сесії районної ради, яка відбудеться 21 червня 2017 року.

 

Події 11 травня

Урочисте підняття Державного Прапора України та Прапора Європейського Союзу

11 травня о 12 годині в селищі Братське було проведено урочисту церемонію підняття Державного Прапора України та Прапора Європейського Союзу з нагоди ухвалення рішення ради Міністрів ЄС щодо скасування візових вимог для громадян України та відзначення Дня Європи.

На заході зібралися працівники державних установ, органів місцевого самоврядування, молодь, працівники освіти, охорони здоров»я та культури, які тримали в руках прапорці з національною символікою та символікою Євросоюзу.

Державний Прапор України та Прапор Європейського Союзу підняли голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, голова районної ради Тамара Фесько, Братський селищний голова Єгор Кравець та школярі – переможці обласних олімпіад.

До присутніх з вітальними словами звернулися голова райдержадміністрації Олена Кузьміна та голова районної ради Тамара Фесько. Зі словом від молоді виступила учениця гімназії селища Братське Анна Гончаренко.

Концертними номерами присутніх порадували танцювальний та співочий колективи Будинку творчості школярів та юнацтва (керівники Т. Маєр та Л. Васильєва).

Ухвалення рішення щодо скасування візових вимог для громадян України – це наш шлях до європейських цінностей і стандартів, бо Україна – це Європа!

Події 9 травня

9 траня 2017 року Братщина відзначила 72-у річницю Перемоги над нацизмом.  Представники влади, шкільні колективи, працівники установ та організацій, гості та запрошені на святкування зібралися в найурочистішому місці – біля Меморіалу Слави, щоб знову уславити подвиг відважних героїв – визволителів. 

З глибоким хвилюванням звернулася до присутніх ветеранів голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько, низько вклонилася безсмертному подвигу наших земляків та висловила велику вдячність кожному з них за те, що пройшовши нелегкими фронтовими дорогами, не шкодуючи здоров’я та ризикуючивласним життям, вибороли мир для майбутніх поколінь. Побажала, шановним ветеранам, міцного здоров’я, добра, благополуччя на довгі роки, а нам усім – мирного неба.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять за загиблими у війні. Учасники мітингу – ветерани війни та праці, керівники району, представники трудових колективів, учнівська молодь поклали квіти  до підніжжя Меморіалу Слави. Слова вдячності від молодого покоління висловила учениця  гімназії селища Братське Бунько Юлія. Школярі подарували сивочолим ветеранам букети весняних квітів.

Події 22 березня

22 березня 2017 року відбулася  XIII сесія районної ради сьомого скликання.

Перед початком засідання голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько привітала з ювілейним днем народження депутата районної ради, голову постійної комісії районної ради з питань освіти, молоді, спорту, материнства, дитинства, культури та засобів масової інформації, редактора КП «Редакція газети «Перемога» Братської районної ради Миколаївської області» і просто шановану в районі людину Беньковську Н.О.

У роботі сесії взяли участь 20 депутатів районної ради, депутат Миколаївської обласної ради Олександр КАЗАРІН, прокурор  району  Олександр ШЕВЧЕНКО, заступники голови Братської РДА  Антоніна ШАРАТА, начальники управлінь, відділів та служб райдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, сільські, селищний голови.

Серед питань, які розлядали депутати на сесії були : про звіт голови постійної комісії районної ради з питань АПК, земельних ресурсів, охорони навколишнього середовища, соціального розвитку села, промисловості, транспорту, енергетики, зв’язку, житлово-комунального господарства, торговельного та побутового обслуговування населення; про затвердження  Програми профілактики злочинності та вдосконалення системи захисту конституційних прав та свобод громадян у Братському районі Миколаївської області на 2017-2021 роки; про затвердження районної Програми розвитку культури у Братському районі на 2017-2018 роки; про затвердження Програми забезпечення виконання Братською районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень на 2017-2018 роки; про затвердження Програми розвитку місцевого самоврядування у Братському районі на 2017-2018 роки та ін. Всі питання порядку денного були детально вивчені, проаналізовані та опрацьовані попередньо в постійних комісіях районної ради.  

Сесія пройшла конструктивно. Депутати присунті на засіданні брали активну у часть в обговоренні питань порядку денного, вносили пропозиції, дискутували. По кожному питанню було прийнято відповідне рішення.

 

Події 17 березня

17 березня 2017 року в парку Слави відбулися урочисті заходи з нагоди 73 – річниці визволення Братського району від фашистських загарбників.

Сердечні та щирі слова вітань пролунали від голови районної ради Т.М.Фесько, першого заступника голови райдержадміністрації А.А. Шарати, селищного голови Є.І. Кравця, голови районної організації ветеранів війни та праці Г.М.Мамедова.

Вітаючи братчан голова районної ради Т.М.Фесько висловила вдячність старшому поколінню, яке пережило всі страхіття війни, закликала молоде покоління зберігати в душах і серцях ті героїчні сторінки нашої історії, низько вклонилася воїнам-визволителям, побажала всім здоров’я та мирного неба над головою.

Віддаючи данину глибокої поваги великому подвигу, героїзму і самовіданості, присутнім на мітингу учасникам бойових дій В.Є. Голоду та А.Г. Тихонюку, учасникам війни, головам ветеранських організацій було вручено відзнаку Президента України - ювілейну медаль «70 років Перемоги над нацизмом». 

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять про всіх хто поліг смерттю хоробрих на фронтах, у партизанських загонах, у гітлерівських катівнях чи просто від голоду.

До Вічного вогню поклали квіти пам’яті і шани керівники обох гілок влади району, представники трудових колективів, молодь, братчани.

Події 20 січня

 

20 січня 2017 року голова районної ради Т.М.Фесько взяла участь в урочистостях до Дня Соборності України, які пройшли в Братському районі традиційно біля погруддя Т.Г.Шевченка, за участі керівництва району, представників органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості. Голова районної ради Т.М.Фесько підкреслила значимість цієї події, звернулася з привітальним словом до всіх присутніх, побажала міцного здоров’я, світлого неба, наголосила на тому, що ми повинні робити все можливе щоб світова спільнота чула про Україну лише позитивне. Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять про всіх борців за вільну, незалежну, соборну Україну. Керівництво району, представники трудових колективів та громадськості поклали квіти до погруддя Т.Г.Шевченку. 

Події 14 грудня

                     

                     14 грудня 2016 року відбулася  XI сесія районної ради сьомого скликання. Перед початком засідання голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько оголосила подяки Миколаївської обласної ради за вагомий особистий внесок у розбудову і становлення місцевого самоврядування в Україні, утвердження принципів загальнолюдської моралі, ідеалів правди, відданості, патріотизму, активну громадську позицію та з нагоди Дня місцевого самоврядування начальнику фінансово-господарського відділу Братської районної ради З.М. Божко, сільському голові Новоолександівської сільської ради О.В.Окмінській.

                              Також Тамара Миколаївна оголосила подяки Братської районної ради за баготорічну сімлінну працю в органах місцевого самоврядування, високий професіоналізм, свідому громадську позицію, відданість улюбленій справі начальнику організаційного відділу районної ради С.Т. Токарчук і привітала з ювілейним днем народження головного спеціаліста організаційного відділу виконавчого апарату районної ради О.В.Маєр.

           У роботі пленарного засідання взяли участь: депутат Миколаївської обласної ради О.О.Казарін, заступник керівника Первомайської місцевої прокуратури О.П.Коцюба, керівники установ та організацій району, селищний, сільські голови.

                       

       Серед питань, які розлядали депутати на сесії були : про звіт голови районної ради, про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності на території району, про звіт головного лікаря Братської центральної районної лікарні, про звіт директора КУ «Братський районний центр фінансово – господарського та навчально – методичного забезпечення закладів освіти», затвердження, внесення змін до програм та продовження терміну дії на 2017 рік, уточнено показники районного бюджету Братського району на 2016, затверджено тарифи на платні послуги бактеріологічного відділу клініко – діагностичної лабораторії Братської центральної районної лікарні, внесено зміни до Статутів.Також депутати затвердили план роботи районої ради на 2017 рік, призначили Богдан В.Д на посаду директора КО «Братський районний історико-краєзнавчий музей ім. М.М.Радкевича», продовжили трудові відносини з директором КУ «Братський районний центр фінансово- господарського та навчально –методичного забезпечення закладів освіти Братської районної ради Миколаївської області», затвердили технічні документації із нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

         У питанні «Різне» голова районної ради Т.М.ФЕСЬКО проінформувала депутатів про відповідь, яка надійшла з Кабінету Міністрів України на звершення  щодо залишення  на зону ризику Южноукраїнскьої АЕС  не 1% , а 2% - відповідь  негативна, повідомила також депутатів, що наступна  сесія, на якій планується прийняти бюджет Братського району на 2017 рік,  має відбутися 23  грудня.

          Депутати присунті на сесії брали активну у часть в обговоренні питань порядку денного та голосуванні.

 

Події 6 грудня

06 грудня 2016 року у сесійній залі районної ради відбулися урочисті заходи до Дня місцевого самоврядування. В Братському районі це свято для багатьох людей -  депутатів районної ради, селищного та сільських голів, працівників апаратів рад, ветеранів місцевого самоврядування. Всіх сердечно вітала зі святом голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько.Висловила щирі слова вдячності за співпрацю, побажала щастя, добробуту, миру , взаєморозуміння та злагоди.

Подяками Братської районної ради за значний внесок у зміцнення  і розвиток місцевого самоврядування, активну, злагоджену співрацю з депутатським корпусом та апаратом районної ради, впевнені, послідовні зусилля і рішучі зусилля залдля стабільності та процвітання Братщини та з нагоди Дня місцевого самоврядування було відзначено колектив фінансового управління райдержадміністрації,

колектив відділу статистики в Братському районі,

колектив відділу містобудування, архітектури, ЖКГ, розвитку інфраструктури та наздвичайних ситуацій райдержадміністрації, колективу архівного сектору райдержадміністрації.

За доброю традицією з нагоди Дня місцевого самоврядування підведено підсумки та нагороджено кращих представників органів місцевого самоврядування всіх рівнів, чий внесок у розвиток територіальних громад був найвагомішим,  в різних номінаціях було відзначено всі сільські ради.

Присутнім на урочистостях ветеранам місцевого самоврябування було вручено квіти.

Свої привітання зібранню адресувала голова Братської районної державної адміністрації 

О. П Кузьміна оглосила подяку за співпрацю з органами виконавчої влади голові Братської районної ради Т.М.Фесько, депутату обласної ради О.О.Казаріну, депутатам районної ради В.І. Степанову,  Р.С. Дяченку, Б.А. Спінчевському, В.М. Дробітьку.

Депутат обласної ради О.О.Казарін привітав всіх, хто зібрався на свято, закликав депутатів, голів рад працювати спільно, заради єдиної мети, адже на органи місцевого самоврядування покладена велика відповідальність за соціально-економчний стан територіальних громад, створення комфортних умов для проживання мешканців сіл, благополуччя жителів.

Від імені керуючих органів селищної та сільських рад присутніх привітав Новомар’ївський сільський голова О.В. Гридін.

Щирі вітання висловили начальник фінансового упрвління райдержадміністрації Н.В. Мирненко, головний лікар центаральної районної лікарні О.А. Васильченко, головний лікар центру ПМСД О.О.Кузіна.

Галузь культури району привітала присутніх гарними творчими дарунками, а після концертної програми всіх було запрошено на фуршет.

Події 30 листопада

30.11.2016р. в районній раді відбулося навчання відповідальних сільських рад за публічні закупівлі через систему «PROZORRO». Підведено підсумки роботи за 2016 рік -  всі сільські та селищна ради зареєстровані в даній системі.   В повному об’ємі виконано вимоги статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо оприлюднення   річних планів, додатків до річних планів та змін до них на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження.

Проведено практичне заняття з визначення предмета закупівлі на основі національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник” який буде діяти з 01.01.2017р.

Особливу увагу звернуто на виконання постанови КМУ № 835 від 21.10. 2015р. та Закону України «Про санкції» щодо публічних закупівель.

 _____________________________________________________________           

  30 листопада 2016 року відбувся семінар – навчання їз секретарями селищної та сільських рад. У роботі семінару взяли участь: голова районної ради Т.М. Фесько, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Н.К. Глаголенко, працівники виконавчого апарату, секретарі селищної та сільських рад. Про стан ведення військового обліку у селищній та сільських радах детально проінформував військовий комісар Бртського райвійськомату Амєлін І.В. Начальник Братського районного відділу ДРАЦС ГТУЮ в Миколаївській області Щербина Н.М. ознайомила зі змінами в чинному законодавстві України щодо державного реєстру актів цивільного стану. Консультант Братської нотаріальної контори Чучупака О.В. розповіла про ведення реєстру для реєстрації нотаріальних дій. Заяви про реєстрацію довіреностей. Заяви про прийняття та відмову від спадщини. Керуюча справами виконавчого апарату районної ради Глаголенко Н.К. звернула увагу присутніх секретарів на стан ведення діловодства та реалізацію Закону України «Про очищення влади».

 Після розгляду питань порядку денного керуюча справами виконавчого апарату районної ради Глаголенко Н.К. підвела підсумки семінару та націлила секретарів на активну роботу.

Події 25 листопада
 

25 листопада 2016 року голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько взяла участь у зустрічі з учасниками АТО, яка відбулася в районному будинку культури. Метою зустірі було створення в районі громадської організації учасників АТО та вирішення нагальних питань таких як, виділення земельних ділянок, санаторно-курортне лікування, виплати щорічних грошових допомог учасникам АТО.

Представниками влади надано роз’яснення та визначено шляхи вирішення проблемних питань, які порушувалися під час зустрічі. В районі створено Братську районну спілку учасників АТО, обрано голову спілки – Фоміна Андрія Івановича та президію в кількості 5 осіб.

На прикінці зустрічі керівництво району подякували всім учасникам АТО за активність та співпрацю, пообіцяли підтримувати новостворену громадську організацію та допомагати у вирішенні проблемних питань.

Події 23 листопада

23 листопада 2016 року голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько разом з працівниками виконавчого апарату провела виїзний прийом громадян у Кам’яно – Костуватській сільській раді та відвідала дитячий садок і Кам’яно – Костуватську ЗОШ I-II ступеня. Тамара Миколаївна ознайомилась з нагальними проблемами дитячих закладів та разом із сільським головою Козакевич А.А. обговорили шляхи їх вирішення.

Працівниками виконавчого апарату було надано методичну допомогу з питань ведення діловодства. 

Події 18 листопада

     День працівників сільського господарства, який відзначається в Україні третьої неділі листопада, коли завершується весь цикл сільськогосподарських робіт і зеленим килимом радує око озимина – це свято для багатьох жителів нашого району, адже Братщина – сільськогосподарський регіон. Саме з цієї нагоди 18 листопада 2016 року в Братському районному будинку культури відбулися урочистості до Дня працівників сільського господарства.

    Аграріїв району з професійним святом привітали голова Братської  районної  ради Тамара Фесько, голова райдержадміністрації Олена Кузьміна,  Братський селищний голова Єгор Кравець, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Добровольський, голова районної профспілкової  організації   працівників агропромислового комплексу Георгій  Чобану. 

      Голова районної ради Т.М.Фесько щиро привітала усіх зі святом,  відзначила внесок у розвиток галузі сільського господарства трудівників району, ветеранів праці, підкреслила, що в районі є багато фермерських господарств, які допомагають утримувати соціальну сферу, побажала всім працьовитим людям здоров’я, добробуту, гарних врожаїв і гарної погоди.

     День працівників сільського господарства, який відзначається в Україні третьої неділі листопада, коли завершується весь цикл сільськогосподарських робіт і зеленим килимом радує око озимина – це свято для багатьох жителів нашого району, адже Братщина – сільськогосподарський регіон. Саме з цієї нагоди 18 листопада 2016 року в Братському районному будинку культури відбулися урочистості до Дня працівників сільського господарства.

    Аграріїв району з професійним святом привітали голова Братської  районної  ради Тамара Фесько, голова райдержадміністрації Олена Кузьміна,  Братський селищний голова Єгор Кравець, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Добровольський, голова районної профспілкової  організації   працівників агропромислового комплексу Георгій  Чобану. 

      Голова районної ради Т.М.Фесько щиро привітала усіх зі святом,  відзначила внесок у розвиток галузі сільського господарства трудівників району, ветеранів праці, підкреслила, що в районі є багато фермерських господарств, які допомагають утримувати соціальну сферу, побажала всім працьовитим людям здоров’я, добробуту, гарних врожаїв і гарної погоди.

    Грамотами та подяками були відзначені кращі працівники сільського господарства, керівники, голови профспілок.

Гарною концертною програмою присутніх привітали ведучі свята, вихованці будинку творчості школярів та юнацтва, учасники художньої самодіяльності Миролюбівського  сільського  будинку культури.

 

Події 9 травня

9 траня 2016 року Братщина відзначила 71-у річницю Перемоги над нацизмом.Представники влади, шкільні колективи, працівники установ та організацій, гості та запрошені на святкування зібралися в найурочистішому місці – біля Меморіалу Слави, щоб знову уславити подвиг відважних героїв – визволителів.

З глибоким хвилюванням звернулася до присутніх ветеранів голова районної ради Тпмара Миколаївна Фесько, низько вклонилася безсмертному подвигу наших земляків та висловила велику вдячність кожному з них за те, що пройшовши нелегкими фронтовими дорогами, не шкодуючи здоров’я та ризикуючи власним життям, вибороли мир для майбутніх поколінь. Побажала шановним ветеранам міцного здоров’я, добра, благополуччя на довгі роки, а нам усім – мирного неба. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять за загиблими у війні.

Учасники мітингу – ветерани війни та праці, керівники району, представники трудових колективів, учнівська молодь поклали квіти  до підніжжя Меморіалу Слави. Благочинний Братського району Олег Гарбовський відслужив молебень за загиблими у повоєнні роки.

 

Події 27 квітня 2016 року

27 квітня 2016 року о 9.00 відбулася VIII позачергова сесія районної ради сьомого скликання. Головуюча на пленарному засіданні Т.М.Фесько ознайомила присутніх на сесії депутатів з порядком денним та запропонувала погодити. На сесію було винесено одне питання: Про уточнення показників районного бюджету Братського району на 2016 рік по якому доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Мирненко Н.В.

 

Події 22 квітня 2016 року

В рамках відзначення 25-річчя незалежності України в Миколаївській області триває соціокультурна акція «Є хліб – є й життя». 22 квітня в Братському районі відбувся районний етап цієї акції, в ході якої було представлено  кращі здобутки району в розвитку соціально-культурної сфери, збереження та розвиток української національної культури, виховання любові до рідного краю.

В рамках акції район відвідали:  начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Михайло Димитров, керівник творчого об’єднання майстрів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Прибужжя», заслужений працівник культури України Валентина Кривцова, головний спеціаліст управління охорони здоров’я облдержадміністрації – обласний хірург Іван Дудла, головний спеціаліст департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації Тетяна Демиденко, голова Кривоозерської райдержадміністрації Олексій Мірошниченко та заступник голови райдержадміністрації Дмитро Попов, представники галузі культури Кривоозерщини.

Гостей радо зустрічали голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, голова районної ради Тамара Фесько, заступники голови райдержадміністрації Антоніна Шарата та Андрій Бунько, депутат обласної ради, голова ССПП «Куйбишева» Олександр Казарін, керівники галузей культури, освіти, охорони здоров»я району: Олена Буберенко, Вікторія Гусаренко та Ольга Васильченко.

В селі Миролюбівка, члени обласного оргкомітету, де їх гостинно зустріли директор ПрАТ «Добробут» Олександр Мезник та Миролюбівський сільський голова Володимир Швед,  відвідали сільський Будинок культури, де познайомилися з роботою творчих колективів.

Олександр Мезник ознайомив гостей зі здобутками господарства, з тією роботою, яка проводиться для збереження  та розвитку соціально-культурної сфери, а також запросив на відкриття відремонтованого за рахунок господарства ФАПу та представив придбаний автомобіль «швидкої допомоги». Стрічку на Миролюбівському ФАПі перерізали Олександр Мезник та обласний хірург Іван Дудла.

А в фойє будинку культури всіх присутніх вразила виставка, на якій були представлені не тільки вироби декоративно-прикладного мистецтва, а й випічка, короваї, здоба – витвори кулінарів Миролюбівщини.

В храмі Олександра Невського всіх зустрів отець Михайло Беззубик, який побажав всім божого благословення  та успіхів у справах. Всі присутні  поклали квіти до меморіалу загиблим у Другій світовій війні.

Відвідали гості і Миролюбівську ЗОШ І-ІІІ ст., де їх очікували педагогічний та учнівський колективи.

В селі Новомар»ївка депутат обласної ради, голова ССПП «Куйбишева» Олександр Казарін раом з сільським головою Олександром Гридіним зустріли гостей біля поклонного хреста та супроводжували потім до сільської лікарняної амбулаторії, спортивного комплексу «Дивосвіт», сільського будинку культури, Новомар»ївської ЗОШ І-ІІІ ст., де всі присутні могли ознайомитися зі здобутками в розвитку соціально-культурної сфери в Новомар»ївській сільській раді, внеском в це місцевого господарства  та його керівника.

Новомар»ївська ЗОШ І-ІІІ ст. гостинно зустріла делегацію, продемонструвавши, під час презентації школи, здобутки і в навчально-виховному процесі, і в матеріально-технічному забезпеченні: новим парканом, що споруджується біля школи, відремонтованими фасадом, дахом та спортивний залом, заміненими вікнами. Все це здійснено за допомоги місцевого господарства та його керівника Олександра Казаріна. Ну а в оновленому спортзалі йшли заняття, учні зосереджено виконували вправи з м»ячами, займаючись фізичною підготовкою.

А відвідавши пекарню спілки, гості не тільки познайомилися з технологічним процесом випікання хліба, асортиментом продукції, що випускається, мали змогу його покуштувати,  а й були вражені географією постачання хліба в районі та його ціною, поскільки хліб  населенню відпускається за соціальними цінами.

В селищі Братське гості відвідали пологове та інфекційне відділення центральної районної лікарні; Братську ЗОШ І-ІІІ ст., де їм діти творчо презентували свою школу, а директор школи Олена Силенко провела шкільними коридорами та класами, показала активий зал та їдальню; засідання клубу «Надвечір»я»  в районній бібліотеці та виставку майстринь вишивки, яка там демонструвалася.

Ну а біля районного будинку культури вирував ярмарок, на якому всіма територіальними громадами району були представлені вироби кулінарного мистецтва, хлібо-булочні вироби, блюда з тіста, м»яса, риби, яєць, картоплі.

В фойє районного будинку культури захоплення викликали виставки короваїв та знаного не тільки на Братщині художника з села Новокостянтинівка Віктора Хізніченка та його учнів.

Підсумком проведення районного етапу соціокультурної акції «Є хліб – є й життя» став творчий звіт художніх колективів району та передача естафети «Рушник єдності» від Братського до Кривоозерського району.