Братська районна рада
Братський район, Миколаївська область

Заходи Братського БПД

 

25 листопада 2020 року на базі Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком прочитано лекцію: «Припинення договору оренди землі» для осіб, які перебувають на обліку в Братській РФ МО ЦЗ, в рамках якої поінформовано та обговорено основні аспекти теми, зокрема, щодо розірвання договору оренди землі за взаємною згодою сторін та за рішенням суду в порядку вимог статті 32 Закону України «Про оренду землі» в разі невиконання сторонами обов’язків, передбачених статтями 24 і 25 цього Закону та умовами договору. Крім цього, з присутніми обговорено питання запобігання дискримінації, домашньому насильству та безробіттю.

Начальником бюро також проведено інформаційну кампанію та роздано буклети на правову тематику системи БПД, візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

З метою забезпечення потреб громадян в правовій допомозі начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком забезпечено роботу дистанційного пункту доступу до БПД на базі установи, на прийом за консультацією звернулось три особи з цивільного та спадкового права, на підняті питання надано обґрунтовані консультації та відповідні інформаційні матеріали (буклети).

 

 

18 листопада 2020 року на базі Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком прочитано лекцію: «Договір оренди землі» для осіб, які перебувають на обліку в ЦЗ, в рамках якої поінформовано та обговорено основні аспекти теми, зокрема, щодо форми, умов та строку дії договору та його припинення. Крім цього, з присутніми обговорено питання запобігання безробіттю.

Начальником бюро також проведено інформаційну кампанію та роздано буклети на правову тематику системи БПД, візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

З метою забезпечення потреб громадян в правовій допомозі начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком забезпечено роботу дистанційного пункту доступу до БПД на базі установи, на прийом за консультацією звернулось три особи з земельного, цивільного, спадкового та сімейного права, на підняті питання надано обґрунтовані консультації та відповідні інформаційні матеріали (буклети).

 

 

17 листопада 2020 року начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком на базі бюро проведено інформаційний захід для осіб, які належать до ромської національної меншини на тему: «Порядок отримання безоплатної правової допомоги». В ході заходу громадянці роз’яснення основні завдання та принципи діяльності системи БПД, поінформовано яким чином можна отримати безоплатну правову допомогу.

Також для ознайомлення надано буклети на правову тематику системи БПД, візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

 

 

16 листопада 2020 року начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком Василем проведено робочу зустріч з фахівцями Братського сектору обслуговування громадян (сервісний центр) ГУ ПФУ в Миколаївській області, завідувач Фабрикова Аліна, в рамках якої обговорили пенсійну реформу, що передбачає, зокрема, нові вимоги до пенсійного віку і страхового стажу, комплексні зміни в системі пенсійного забезпечення і процедурі нарахування та індексації пенсій.

Також з метою інформування громадян про їх права та механізми захисту, на стендах установи оновлено інформаційні матеріали на правову тематику системи безоплатної правової допомоги, візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

 

 

26 жовтня 2020 року начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком та начальником Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Генадієм Бровко проведено робочу зустріч по обговоренню питання взаємодії установ щодо протидії злочинності та забезпеченню захисту прав громадян.

Крім цього, забезпечено роботу дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на базі установи. Так на прийом звернулась одна особи із земельного права, громадянину надано роз’яснення щодо безоплатної приватизації земельної ділянки для ведення ОСГ та відповідні інформаційні матеріали (буклети).

Також на стендах установи оновлено інформаційні матеріали на правову тематику системи БПД, візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

 

 

21 жовтня 2020 року начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюк В.О., проведено робочу зустріч з фахівцями Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, директор Гризоглаз Л.В., обговорено нагальні питання співпраці та проведено інформування на тему: «Протидія домашньому насильству», в рамках якого обговорено основні аспекти питання.

Крім цього, начальником бюро проведено особистий прийом на базі установи та надано консультацію громадянці А. щодо стягнення аліментів та складено документ правового характеру, також передано для ознайомлення та розміщено на стендах центру інформаційні матеріали (буклети) на правову тематику системи БПД, візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

 

 

20.10.2020 начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком В.О. проведено робочу зустріч з начальником відділу ведення Державного реєстру виборців аппарату Братської РДА Миколаївської області Менчинським В.В.

В ході зустрічі, враховуючи проведення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року, розглянуто алгоритм дій щодо оскарження рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій та членів цих комісій.

Так, оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, членів цих комісій мають право суб'єкти виборчого процесу. Такі адміністративні справи суд вирішує у 2-денний строк після надходження позовної заяви. Позовну заяву може бути подано до суду у строк, встановлений частинами 6-8 статті 273 КАС України.

Крім цього розглянуто питання як проголосувати на виборах безпечно, враховуючи небезпеку поширення Covid-19, та як правильно заповнити бюлетень.

По закінченню зустрічі начальником бюро запропоновано надання правової допомоги громадянам в разі потреби та надано візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

 

 

16 жовтня 2020 року начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком В.О. проведено робочу зустріч з начальником відділу у Братському районі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Меріковим О.П., в ході якої обговорено Указ Президента України від 15.10.2020 № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин», яким передбачається активізація діяльність із передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність; опрацювання питання щодо стимулювання оформлення територіальними громадами права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, передані з державної власності; вжиття в установленому порядку заходів щодо врегулювання питання забезпечення набуття гарантованого права громадян на землю під час передачі у комунальну власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, щодо яких громадянам надано дозволи на розроблення документації із землеустрою; забезпечення супроводження законопроектів щодо фінансової підтримки фермерських господарств, удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин, встановлення прозорого процесу проведення електронних земельних аукціонів; та вжиття в установленому порядку заходів щодо прискорення створення, функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних України.

Крім цього, з метою інформування громадян про систему безоплатної правової допомоги та актуальні питання земельного права вирішили продовжити практику співпрацю установ щодо зазначеного.

На стендах відділу розміщено інформаційні матеріали на правову тематику системи безоплатної правової допомоги, візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

 

 

15 жовтня 2020 року начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком В.О. проведено робочу зустріч з працівниками комунального закладу "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)" Братської районної ради Миколаївської області, керівник Онопрієнко Оксана Василівна, в ході якої обговорено Стратегію цифрової трансформації соціальної сфери, в рамках якої буде створене єдине інформаційно-операційне середовище соціальної сфери. Так планується, що єдина інформаційна система соціальної сфери буде повністю впроваджена до кінця 2022 року. В рамках цифрової трансформації соцсфери будуть створені єдиний соціальний веб-ресурс на порталі "Дія", єдиний реєстр одержувачів соціальної допомоги, єдине соціальне казначейство та архів соціальної сфери.

Крім цього, розглянуто питання співпраці установ щодо забезпечення доступу пенсіонерів до безоплатної правової допомоги, а також  протидії домашньому насиллю.

З метою продовження практики інформування громадян щодо системи безоплатної правової допомоги та актуальних питань земельного права досягнуто домовленості про участь начальника бюро у семінарі соціальних працівників комунального закладу.

На стендах закладу розміщено інформаційні матеріали на правову тематику системи безоплатної правової допомоги, візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

 

 

09 жовтня 2020 року на базі Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком прочитано лекцію: «Про безоплатну приватизацію земельних ділянок для ведення ОСГ» для осіб, які перебувають на обліку в ЦЗ, в рамках якої поінформовано та обговорено основні аспекти теми, зокрема, щодо отримання графічного матеріалу (викопіювання). Крім цього, з присутніми обговорено питання запобігання дискримінації та торгівлі людьми, забезпечення гендерної рівності та запобігання безробіттю.

Начальником бюро також проведено інформаційну кампанію та роздано буклети на правову тематику системи БПД, візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

З метою забезпечення потреб громадян в правовій допомозі начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком забезпечено роботу дистанційного пункту доступу до БПД на базі установи, на прийом за консультацією звернулось три особи із земельного права, на підняті питання надано обґрунтовані консультації та відповідні інформаційні матеріали (буклети).

 

 

Братський районний народний історико-краєзнавчий музей імені М.М. Радкевича - місце відвідування громадян різних вікових груп, професій, а тому з метою популяризації та підвищення рівня обізнаності щодо системи БПД, інформування громадян про їх права та механізми захисту останніх 06.10.2020 начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком В.О. проведено робочу зустріч з директором комунальної організації Братської районної ради Миколаївської області Богдан В.Д.

За домовленістю створено правовий куток системи БПД, де розміщено різноманітні матеріали правового характеру, зокрема, щодо захисту прав дітей, учасників АТО, протидії домашньому насильству та із сімейного, цивільного, та земельного права, а також візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

 

 

10 вересня 2020 року начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком В.О. проведено робочу зустріч з головним спеціалістом відділу медичних та соціальних послуг Братського представництва Первомайського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області Галабан Оленою Олександрівною щодо забезпечення прав громадян та реалізації механізмів захисту останніх. Крім цього обговорено питання отримання матеріального забезпечення та страхових виплат громадянами.

Також на стендах представництва, з метою інформування громадян про їх права та механізми захисту останніх, розміщено інформаційні матеріали на правову тематику системи безоплатної правової допомоги, візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

 

 

11 вересня 2020 року начальник Братського бюро правової допомоги Василь Чорновалюк провір робочу зустріч з працівниками Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області, начальник Геннадій Бровко, в рамках якої обговорили питання взаємодії установ щодо протидії домашньому насильству та злочинності в рамках спільних виїзних правопросвітницьких заходів на території району.

Крім цього, забезпечено роботу дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на базі районного сектору. На прийом звернулось дві особи щодо цивільного та адміністративного права, надано обґрунтовані консультації та відповідні інформаційні матеріали (буклети).

Також на стендах сектору, з метою інформування громадян про їх права та механізми захисту останніх, оновлено інформаційні матеріали на правову тематику системи безоплатної правової допомоги, візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

 

 

09 вересня 2020 року начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком В.О. проведено круглий стіл щодо питань протидії домашньому насильству, допомоги учасникам АТО та ООС, внутрішньо  переміщеним особам та біженцям за участі працівників Управління соціального захисту населення Братської райдержадміністрації, начальник Кравець Т.М., та голови районної організації «Союзу організацій інвалідів України» Литвиненко Н.М.     В рамках зазначеного правопросвітницького заходу досягнуто домовленості про спільну діяльність у вказаних сферах та продовження практики взаємодії щодо інформування громадян про їх права та механізми захисту в разі порушення останніх.

Крім цього, з фахівцями обговорено питання змін в законодавстві, що стосуються отримання пільг різними категоріями населення та призначення державної соціальної допомоги.

Також на стендах установи, з метою інформування громадян про їх права та механізми захисту, оновлено інформаційні матеріали на правову тематику системи безоплатної правової допомоги, візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

 

 

08 вересня 2020 року начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком В.О. проведено робочу зустріч з працівниками комунальної організації «Братська районна централізована бібліотечна система Братської районної ради Миколаївської області», директор Недашківська С.Б., в рамках якої обговорили питання проведення спільних правопросвітницьких заходів з метою інформування громадян про їх права та механізми захисту останніх в разі порушення, зокрема, щодо протидії торгівлі людьми та домашньому насильству, про права внутрішньо переміщених осіб та біженців, учасників АТО та ООС, з цією метою на правовому стенді установи розміщено відповідні інформаційні матеріали, зокрема, книги, брошури, буклети системи БПД та візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

 

 

02 вересня 2020 року на базі Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком прочитано лекцію: «Про стягнення аліментів на утримання дітей» для осіб, які перебувають на обліку в ЦЗ, в рамках якої поінформовано та обговорено основні аспекти теми. Крім цього, з присутніми обговорено питання запобігання дискримінації та торгівлі людьми, забезпечення гендерної рівності та запобігання безробіттю.

Начальником бюро також проведено інформаційну кампанію та роздано буклети на правову тематику системи БПД, візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

З метою забезпечення потреб громадян в правовій допомозі начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком забезпечено роботу дистанційного пункту доступу до БПД на базі установи, на прийом за консультацією звернулось дві особи щодо сімейного, земельного та спадкового права, на підняті питання надано обґрунтовані консультації та відповідні інформаційні матеріали (буклети).

 

 

31 серпня 2020 року начальник Братського бюро правової допомоги Василь Чорновалюк та  начальник Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Геннадій Бровко провели робочу зустріч, в рамках якої обговорили поточні питань взаємодії установ, зокрема, протидії злочинності в рамках подальшої співпраці.

Крім цього, забезпечено роботу дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на базі районного сектору. На прийом звернулася одна особа щодо сімейного права, надано обґрунтовану консультацію.

Також на стендах сектору, з метою інформування громадян про їх права та механізми захисту, оновлено інформаційні матеріали на правову тематику системи безоплатної правової допомоги, візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

 

 

19.08.2020 начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком В.О. проведено робочу зустріч з начальником відділу ведення Державного реєстру виборців аппарату Братської РДА Миколаївської області Менчинським В.В.

В ході зустрічі, враховуючи проведення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року, розглянуто ряд актуальних питань щодо внесених змін до законодавства.

Крім цього, обговорено питання щодо голосування виборців без "прописки", як змінити виборчу адресу, щоб проголосувати на місцевих виборах не за місцем реєстрації, особливості голосування на виборчій дільниці та за місцем перебування.

По закінченню зустрічі начальником бюро запропоновано надання правової допомоги громадянам в разі потреби та надано візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

 

18.08.2020 начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком В.О. з метою виконання наданого доручення та враховуючи чисельний склад Братського районного відділу ДРАЦС Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), начальник Щербина Н.М., з фахівцями відділу проведено правопросвітницький захід на тему: «Сімейні правовідносини».

Крім цього розглянуто актуальні питання щодо реєстрації народження дитини, зміни імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи та процедуру таких дій.

Також на стендах установи розміщено буклети на правову тематику системи БПД та візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

22 липня 2020 року начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюк В.О., проведено робочу зустріч з фахівцями Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, директор Гризоглаз Л.В., обговорено нагальні питання співпраці та проведено інформування щодо питань: «Протидія домашньому насильству» та «Земельні правовідносини», оскільки останні є актуальними та громадяни часто порушують їх при зверненні до центру.

Також начальником бюро в той же день проведено особистий прийом на базі установи та надано консультацію громадянці Б. зі спадкового права, передано для ознайомлення інформаційні матеріали (буклети) на правову тематику системи БПД, візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

 

16.07.2020 начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком та старшим інспектором Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Фабриковим Олександром проведено робочу зустріч, темою якої стало питання: «Способи захисту прав та свобод людини та громадянина», при цьому обговорено актуальні питання взаємодії установ з метою забезпечення реалізації останніх та протидії дискримінації.

Також, розглянуто Проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розвитку системи пробації, збільшення альтернатив позбавлення волі та створення умов для зниження рецидивної злочинності», що стосується подальшого розвитку в Україні інституту Пробації.

Крім цього, забезпечено роботу дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на базі районного сектору. На прийом звернулася одна особа щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги з метою оформлення паспорта громадянина України, начальником бюро прийнято відповідні документи та роз’яснено особі подальшу реалізацію його права на безоплатну вторинну правову допомогу, також  надано відповідні інформаційні матеріали (буклети) та візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Бюро.

 

10 липня 2020 року начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком Василем проведено робочу зустріч з фахівцями Братського сектору обслуговування громадян (сервісний центр) ГУ ПФУ в Миколаївській області, завідувач Фабрикова Аліна, в рамках якої вдалося обговорити широке коло питань щодо співпраці установ, зокрема, поспілкувались щодо змін пенсійного законодавства. Крім цього, розглянуто питання щодо встановлення факту родинних відносин, оскільки часто для оформлення пенсії по втраті годувальника громадяни потребують допомоги у вирішенні такого юридичного питання.

Також з метою інформування громадян про їх права та механізми захисту, на стендах установи оновлено інформаційні матеріали на правову тематику системи безоплатної правової допомоги, візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

 

 

1 липня 2015 року почали роботу у всіх регіонах України місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема, і Вознесенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Користуючись нагодою, 01.07.2020 начальник Братського бюро правової допомоги Чорновалюк В.О., беручи до уваги давню та плідну співпрацю з Гризоглаз Л.В., директором Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, вирішив відвідати установу та обговорити з фахівцями досягнень та перспектив подальшої діяльності.

Під час бесіди стало відомо, що у громадянин ромської національності потребує правової допомоги, а тому, начальником бюро в той же день проведено особистий прийом на базі установи та надано консультації громадянину Л. із сімейного права.

Також передано для ознайомлення інформаційні матеріали (буклети) на правову тематику системи БПД, візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

 

01 липня 2020 року начальник Братського бюро правової допомоги Василь Чорновалюк та  начальник Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Геннадій Бровко провели робочу зустріч, в рамках якої обговорили поточні питань взаємодії установ, досягнення та перспективи подальшої роботи.

Також на стендах сектору, з метою інформування громадян про їх права та механізми захисту, оновлено інформаційні матеріали на правову тематику системи безоплатної правової допомоги, візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.