Братська районна рада
Братський район, Миколаївська область

XVI сесія районної ради сьомого скликання

Проект рішення XVI сесії районної ради сьомого скликання № 7 "Про уточнення показників районного бюджету Братського району на 2017 рік"

https://rada.info/upload/users_files/24788843/be9fd51462c1091cc9ddd72abc7d8090.doc

 

Проекти рішень XVI сесії районної ради сьомого скликання.

https://rada.info/upload/users_files/24788843/006631ab8289adb48d047fe322214c33.doc

ЗВІТ

голови постійної комісії районної ради з питань освіти, молоді, спорту, материнства, дитинства, культури та засобів масової інформації.

  Постійна комісія районної ради з питань освіти, молоді, спорту, материнства, дитинства, культури та засобів масової інформації працює відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», регламенту роботи районної ради,Положення про постійні комісії районної ради та затвердженого плану роботи районної ради та спрямована на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку району та цільових програм.

До складу комісії входить п’ять депутатів Ігор Вікторович Врещ, Лариса Дмитрівна Дронь, Тетяна Іванівна Бачина, Надія Семенівна Горінська і я, як голова комісії.

За звітний період відбулося 9 засідань, зних два спільних, на яких розглянуто понад 60 питань, що стосуються різних галузей.

Члени комісії є фахівцями даного напрямку діяльності, кваліфіковано та помірковано оцінюють основні проблеми, шукають конструктивні рішення щодо піднятих проблем, прагнуть знайти компроміс, хоча іноді це досить не просто. Хочу щиро подякувати їм за порозуміння, за те що були активними та небайдужими то соціально-значимих тем та питань

Особлива увага приділяється розвитку загальноосвітніх  навчальних закладів, закладів культури, розвитку фізичної культури та спорту, роботі з молоддю, підтримці сімей, та розвитку сімейних форм виховання. На протязі звітного періоду ми також працювали в складі робочих груп з питань медицини, зустрічались із лікарями, побували на виїзному засіданні стосовно розміщення пасік на території району, відвідували загальноосвітні школи на предмет оздоровлення дітей в пришкіллі та тричі  до відкриття та проведення табірної зміни в «Лісовій казці». Слід відзначити, що досить солідні суми ми виділяємо на утримання цього комунального закладу із районного бюджету, свій внесок сюди додають і сільські ради. Але є нарікання на те, що не завжди по-господарськи використовується зроблене, зокрема- це стосується ремонтів в будиночках(коли щороку доводиться міняти там крани, виконувати роботи по ремонту каналізації). Хтось десь забув виключити-розмерзлося. Адже маємо там і відповідний штат, який чесно говорячи(у мене і не лише в мене) складається таке враження відчуває себе як на курорті. За два тижні до відкриття трава по пояс, поросль з лісу підходить до будиночків, гілки, весь непотріб, як цього року , наприклад, вже вивозили після відкриття. Люди отримують зарплату на протязі року, тож і міра відповідальності повинна бути така ж.

Радує той факт, що були враховані минулорічні побажання стосовно м’ясних продуктів, фруктів, овочів, круп , працювала і торгівельна точка ПП Ольги Кучерюк, де можна було придбати соки, воду, морозиво. Виважено та професійно підійшли до кадрового підбору. Дякуючи нашому депутату Ігорю Вікторовичу Врещу, його організаторським здібностям пройшов без будь-яких ускладнень весь табірний термін,  було організовано цілий ряд поїздок, які навіть на початку не були передбачені. Правду кажуть, коли людина відповідальна за щось береться вона шукає шляхи вирішення проблеми, а не  причини для невиконання. Щира подяка надходила нам від батьків із інших районів, до цього додам , що у Ігоря Вікторовича цікаві є ідеї стосовно створення дозвіллєвої зони для найменших, встановлення ігрових майданчиків, а також для найстарших. Впевнена, що всі вони будуть втілені в майбутньому.

  Стосовно пришкілля. Ми разом із членом бюджетної комісії  Любов’ю Московщук побували у 9 навчальних закладах. Харчуванням діти забезпечені, де директори більш відповідальні там залучено всіх і батьків, і спонсорів. Але ось питання організації дозвілля не скрізь однакове. Якщо школа має транспорт проблем із поїздками немає. А от де автобус поломаний, або відсутній взагалі, то починається «дам - не дам». Шановні директори шкіл, ви повинні пам’ятати, що це не ваша власність, а вона комунальна, тож і користуватися нею повинні ті,  кому це передбачено.

   На контролі нашої комісії до десятка районних програм . Не можна сказати, що одна важлива, а інша так собі. Кожен напрямок- це перш за все заклади, це люди.

  Підготовка шкіл до нового навчального року теж на нашому постійному котролі. Члени постійної комісії, всі директори шкіл, вони тісно співпрацювали із сільськими головами по даному напрямку, а на виїздах ми досить часто контактували разом із Л.Г.Московщук. Хороша тенденція склалась майже у всіх школах району, коли до періоду відпусток приміщення повністю готові до навчального року, лише там де йдуть капітальні ремонти це затягується в часі в зв’язку з тим, що роботи ці із залученням спеціальної техніки або замовлені матеріали надходять із запізненням і лише в деяких окремих випадках я б назвала безгосподарність. Якщо наприклад у Соколівці робили перепланування, декоративну штукатурку повністю на всьому приміщенні, то це зрозуміло час, а коли в Григорівці дощ був більше місяця тому, а в спортивну залу ніхто не заглядав, то я вважаю, що нонсенс. Не говоримо сьогодні про вузли обліку та їх повірку, мотивуючи тим, що ще є час.

Стосовно розвитку культури. Ми затверджували району програму в якій передбачали буцімто кошти на поїздки на фестивалі та конкурси, а на справді отримується,що знову ходять з протягнутою рукою і просять у нас самих же депутатів допомогти.Так і БТШЮ стосовно обдарованих та творчих, так і в спорті. Нібито прописуємо в рішеннях та ці пропозиції десь губляться. Чомусь іншим ми з вами виділяємо кошти не задумуючись на доплати, поїздки. Значно розширився автобусний парк освіти, мають 16 автобусів, на ремонт аеропорту виділили, а от культура, як не мала транспорту  так його сьогодні і не має. Третє скликання я в раді і пробити цю стіну здається не можна-всі розуміють треба та знаходяться інші важливіші проблеми.

На засіданні нашої комісії слухали питання розвитку місцевого книговидання, було доручення районному відділу освіти організувати збір цікавих дитячих робіт «Ровесники області-люди твої наша Братщина», які можна було б випустити до 80-річчя Миколаївської області, але поки що крім Михайложуківської школи нам ці матеріали ніхто не надав. А в нас же є талановита юнь і можлива наша підтримка саме в такому плані для когось стане професією.

Стосовно програми підтримки ЗМІ та забезпечення відкритості у діяльності органів влади та місцевого самоврядування. Програма є і в цьому році укладено угоди не лише з Братською РДА та районною радою, але вже із Миколаївською облдержадміністрацією та обласною радою. І що цікаво, центр громадських зв’язків , щотижня нам повідомляє про заходи , що відбуваються в області, що торкаються різних сфер діяльності, а от лише чомусь у нас на окремі заходи редакцію взагалі не вважають за потрібне запросити, тим більше повідомити про їх проведення. Жаль, що так складаються відносини. Ми стали приватними, але це не значить, що ми виїхали за межі району і нам байдуже як він розвивається.

 Постійна комісія районної ради працювала із усіма гілками влади та іншими профільними комісіями, окремими депутатами Віталієм Овчаренко, Віктором Степановим, Оленою Петренко, Ігорем Паладієм, Любов  Московщук, Валентиною Головатою, Романом Підборським разом обговорювали проблемні питання, вносили пропозиції та знаходили компромісні рішення, рекомендували приймати чи не приймати рішення із змінами та доповненнями.

Депутатами, членами комісії, визначено основні завдання своєї діяльності, збереження послідовності в роботі, продовження реалізації вже прийнятих програм, особливу увагу нині треба приділити програмі «Дитинство» в світлі тих подій, що відбулися в Соколівці. Але основною метою є продовження реалізації вже прийнятих програм та поліпшення життя наших громадян, виконання депутатських запитів та наказів виборців. З активною громадянською позицією в цьому руслі депутати працюватимуть і надалі.

 

Голова постійної комісії районної ради:            Н.О.БЕНЬКОВСЬКА.