Братська районна рада

Герої не вмирають

Переглядів: 137

20 лютого ми відзначаємо вже шосту річницю з дня трагічних, сповнених героїзму подій Революції Гідності, пік розстрілів Героїв Небесної Сотні. Цей день назавжди увійде в історію України як символ жертовності, патріотизму та героїзму і вкотре підтвердить тезу про те, що в найкритичніший та найважчий період нашої історії знайдуться герої, які своєю жертовністю дозволять будувати нам майбутнє.  

21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею», а під час прощання із загиблими лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.

  Сьогодні, 20 лютого 2020 року в Братському народному музеї імені М.М. Радкевича відбулася година пам’яті «Хто вмирає в боротьбі, у серцях живе навіки» по вшануванню Героїв Небесної Сотні, на якій були присутні голова районної ради Людмила Суровцева, заступник голови райдержадміністрації Дмитро Козиревич, депутат районної ради Любов Московщук, учні 9 класу Братської ЗОШ І-ІІІ ступенів та учні 10 класу гімназії селища Братське.

 

Директор музею Валентина Богдан розповіла присутнім про героїв Майдану, які полягли за світле майбутнє України,  для кого "справедивість", "гідність", "свобода", "Україна" були не просто словами, а сенсом їх життя.

 Голова районної ради Людмила Суровцева наголосила на тому, що Герої Небесної Сотні стали для всієї України не лише символом жертовності, героїзму та патріотизму, але і джерелом натхнення для наших героїчних воїнів, які гідно продовжують справу Героїв Небесної Сотні, захищають наше з вами право на вільне життя. Слава Героям Небесної Сотні, слава українським воїнам, які з гідністю та честю виконують свій святий обов’язок захисту нашої Батьківщини. Будьмо гідні своїх героїв, які віддали свої життя за нашу свободу та право на вільний розвиток. Слава Україні!!!

Висловила глибокі співчуття родинам загиблих Героїв та закликала весь український народ до єдності у цей важкий, сповнений випробувань час для нашої держави. 

Хвилиною мовчання та запаленням свічок вшанували пам'ять загиблих героїв на Майдані 2013-2014 років.

         « повернутися до списку новин