Братська районна рада
Братський район, Миколаївська область

Профорієнтаційна робота на вибір професії

Переглядів: 166

Протягом жовтня для школярів 8-9 класів фахівець із професійної орієнтації Братської районної філії  Миколаївського обласного центру зайнятості Олександр Неговора проводить профорієнтаційні уроки. За цей час було відвідано 8-9 класи Новокостянтинівської ЗОШ І-ІІІ ст., Новомарївської ЗОШІ І-ІІІ ст., Сергіївської ЗОШ І-ІІІ ст., Братської ЗОШ І-ІІІ ст., та Гімназії селища Братське. Метою уроків являється ознайомлення шкільної молоді про поняття професій та як правильно її обрати.

На уроці відбувається ознайомлення учнів із формулою вибору професії «Хочу, Можу, Треба». Що буває, якщо при виборі не звертати увагу на один із параметрів формули. Саме навколо цієї формули створений урок, який пояснює дітям, як правильно обрати професію; від чого потрібно відштовхуватись у її обрані. На уроці розглядається поняття ринку праці, актуальні професії в Братському районі, Миколаївській області та в цілому в Україні.

Показ відеороликів про актуальні професії допомагає школярам зрозуміти,які професії актуальні. Розгляд інформації про типи професії та спрямованість допомагає школярам зрозуміти свою власну схильність до тієї чи іншої професії. Надання відомостей про предмет праці, розподіл професій за метою, умовами та знаряддями праці розширює кругозір молоді.

По завершенню уроку школярам запропоновано у вільний час пройти тестування  на Платформі з профорієнтації та розвитку кар’єри (profi.dcz.gov.ua ) таонлайн ресурсі – «Моя професія: консультаційна мережа» (myprofession.com.ua) для отримання якісних комплексних послуг по професійній схильності.

« повернутися до списку новин