Братська районна рада

Профорієнтація, як важлива складова правильного вибору професії

Переглядів: 130

30 вересня та 1 жовтня до учнів 8-А та 8-Б класу Братської ЗОШ І-ІІІ ступенів завітав фахівець із професійної орієнтації Братської районної філії Миколаївського Обласного центру зайнятості Олександр Неговора. Метою відвідування стало проведення профорієнтаційного уроку про світ професій для обох класів.

Служба зайнятості України продовжує інформувати шкільну молодь про важливість правильного вибору професії. Тому, на уроці учням було надано інформацію про типи професій. Інформаційні ролики про професії, які були створенні Службою зайнятості України надали розуміння школярам, що таке професія, які вони бувають.

«Що враховувати аби бути успішним в майбутньому?»Саме для пошуку відповідей був розрахований інформаційний урок. Школярі дізнались, що професія дуже важлива для життя. Якщо школяр правильно її обере, а потім отримає в навчальному закладі відповідні здібності, підготовку та практичні навички, професія стане джерелом існування на все життя. Олександр розповів про діаграму професій «Хочу, Можу, Треба» з допомогою якої легше зорієнтуватись у безмежному світі професій. Хочу – це інтереси, якими цікавиться школяр, Можу – це здібності до яких він схильний та Треба – ринок праці, на який потрібно орієнтуватись в обранні професії.

Школярі активно відповідали на питання: «Яким я бачу своє майбутнє?Що мені подобається? Що цікавить? Що саме і як подобається робити? У мене найкраще вдається? Відповіді та таку безліч питань шукали разом, але саме правильні відповіді дають підказку до правильного вибору професії. Присутні дізнались  інформацію про предмет праці, що є затребуваним у суспільстві? Які професії актуальні? Мету праці та умови праці на які поділяється класифікація професій.

Було також проінформовано  школярів про онлайн сервіси та проекти Миколаївської служби зайнятості направлених на обрання професії для шкільної молоді. Інтерактивна карта Google про навчальні заклади. Сайти для вибору професій. Сайт "Моя професія" та "Профконсультант".

По завершенню школярам було роздано матеріали, для самостійної роботи в аналізуваннісхильності до певних видів діяльності. В подальшому школярам буде проведено тестування на визначення професійної спрямованості Д.Голланда та Є.Клімова, які  підкажуть схильність школярів до типу професій. « повернутися до списку новин