Братська районна рада

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Переглядів: 202

 

Відповідно до  Указу Президента, починаючи з 2006 року, цього грудневого дня українці вшановують тих, хто ціною героїчних зусиль, а подекуди і власного життя, зумів зупинити ядерного монстра. Обрана вона була не випадково, адже саме цього дня, 33 роки тому, відбулася здача в експлуатацію об’єкту «Укриття» – саркофагу, котрий забезпечив зберігання радіоактивних відходів на аварійному четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Зруйнований реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення навколишнього середовища. Таким чином, цього дня було поставлено умовну крапку в боротьбі з чорнобильським лихом.

Напередодні  цієї дати  біля  пам’ятного знаку «Тим, хто врятував світ»відбувся мітинг.Схилити  голови перед подвигом учасників ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС та покласти квіти прийшли учасники тих буремних подій, представники влади району та селища,  представники трудових колективів.

Зі словами вдячності звернулася до  ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС голова районної ради Людмила Суровцева. Вона зазначила, що ціною свого життя і здоров’я, під великими дозами опромінення вони  зупинили невидимого і дуже підступного ворога.  На жаль, не всі вийшли з того пекла живими, багатьох не стало згодом.

Людмила Миколаївна  щиро подякувала ліквідаторам аварії на ЧАЕС за мужність і відвагу, завдяки яким, без перебільшення, вони врятували світ,  побажала усім мирного неба, доброго здоров’я, сімейного затишку, щастя, добра і злагоди.

 

 



« повернутися до списку новин