Братська районна рада

Патронатні вихователі, як можливість працевлаштування

Переглядів: 1049

Для ознайомлення з послугою«Патронажу над дітьми», 10 вересня в Братській районній філії Миколаївського ОЦЗ проведено семінар з презентації соціальної послуги сімейного патронату за участю директора Братської соціальної служб для сім’ї, дітей та молоді ЛіниГризоглаз. 

Ліна Василівна, для шукачів роботи на семінарі «Сучасні джерела пошуку роботи» представила інформацію, щодо патронатних вихователів. Це унікальна для України професія, що з'явилася в рамках соціального експерименту.Враховуючи нинішню ситуацію в Україні, послуга сімейного патронату набуває ще більшої актуальності. Патронаж дає можливість дитині мати: безпеку, догляд, виховання та реабілітацію в умовах сім’ї, підтримання спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – час на пошук для дитини нової сім’ї.

Керівник служби пояснила, що патронатні батьки проходять спеціальну підготовку – навчальний курс, який дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми, які через складні життєві обставини не можуть бути з рідними мамою і татом. Наголосила, що це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Під час заходу учасники семінару переглянули відеоролик, де розповідалось за особливості даного напрямку роботи,ставили запитання та отримували вичерпну відповідь кваліфікованого спеціаліста, а також отримали буклети про патронат у системі захисту прав дитини з телефонами та адресами відповідної служби.

Довідка: Первинний відбір кандидатів у патронатні вихователі проводить соціальний заклад разом із службою у справах дітей районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення), сільської, селищної ради об’єднаної (далі - служби у справах дітей) відповідно до вимог цього Порядку на підставі аналізу документів, поданих кандидатами у патронатні вихователі, та проведеного соціальним закладом разом із службою у справах дітей обстеження умов їх проживання, за результатами якого складається акт за формою згідно з додатком 9 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини” (Офіційний вісник України, 2008 р., № 76, ст. 2561).

 « повернутися до списку новин