Братська районна рада
Братський район, Миколаївська область

Патронатні вихователі, як можливість офіційного працевлаштування

Переглядів: 103

5 листопада у Братській районній філії Миколаївського ОЦЗ відбувся семінар «Сучасні джерела пошуку роботи», який орієнтований на шляхи пошуку вакансій. Однією із можливостей працевлаштування на території сіл Братського району є «Патронажу над дітьми». Для ознайомлення з послугою,та  презентації соціальної послуги сімейного патронату було запрошено директора Братської соціальної служб для сім’ї, дітей та молоді ЛінуГризоглаз. 

Ліна Василівна, для шукачів роботи на семінарі представила інформацію, щодо патронатних вихователів. Враховуючи нинішню ситуацію в Україні, послуга сімейного патронату набуває ще більшої актуальності. Патронаж дає можливість дитині мати: безпеку, догляд, виховання та реабілітацію в умовах сім’ї, підтримання спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – час на пошук для дитини нової сім’ї. Це унікальна для України професія, що з'явилася в рамках соціального експерименту.

Керівник служби пояснила, що патронатні батьки проходять спеціальну підготовку – навчальний курс, який дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми, які через складні життєві обставини не можуть бути з рідними мамою і татом. Наголосила, що це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Під час заходу учасники семінару переглянули відеоролик, де розповідалось за особливості даного напрямку роботи,ставили запитання та отримували вичерпну відповідь кваліфікованого спеціаліста, а також отримали буклети про патронат у системі захисту прав дитини з телефонами та адресами відповідної служби.

 

« повернутися до списку новин