Братська районна рада

ПЕРСПЕКТИВНИМ ПЛАНОМ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПЕРЕДБАЧЕНО ФОРМУВАННЯ 52 СПРОМОЖНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Переглядів: 824

 Перспективним планом Миколаївської області передбачено формування 52 спроможних територіальних громад. Частина спроможних територіальних громад вже створені відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», а решта – проєктні. Відповідне розпорядження Кабміну від 15 квітня опубліковане і на урядовому порталі.

Як пояснюють експерти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України, до створених громад, у яких не будуть змінюватися кількісний склад об'єднаних громад та не буде адміністративно-територіальних змін, відносяться 12 спроможних ОТГ. Це, зокрема, такі місцеві ради: Баштанська міська, Галіцинівська сільська, Мішково-Погорілівська сільська, Олександрівська селищна, Прибужанівська сільська, Прибузька сільська, Радсадівська сільська, Снігурівська міська, Широківська сільська, Куцурубська сільська, Вознесенська міська, Миколаївська міська.

В свою чергу, у 40-громадах найближчим часом пройдуть процедури або приєднання, або об’єднання.

“Затвердженню перспективних планів передував тривалий процес обговорення в громадах, в областях та при Мінрегіоні, і ми бачимо, що враховано ряд зауважень Асоціації міст України. На цей час проговорена кожна непроста ситуація, стосовно громад прийняті остаточні рішення по адміністративно-територіальному устрою”, - коментує консультант Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст Лідія Віштал.

Після затвердження усіх перспективних планів і набуття чинності законопроекту, що уповноважує Кабмін визначати адміністративні центри та території громад, Уряд зможе завершити процес формування спроможних громад по усій країні до місцевих виборів, які передбачені у жовтні цього року. Відповідний законопроект передано на підпис Президента наприкінці цього місяця.

 



« повернутися до списку новин