Братська районна рада

26 квітня - День Чорнобильської трагедії. Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф

Переглядів: 1021

 

У цей день у 1986 році на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів. Мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, втрата здоров’я сотень тисяч людей, чисельні людські жертви та зруйновані долі – все це, здається, мало б бути переконливим доказом того, що мова про безпеку атомної енергетики – не більше як міф, який може надто дорого коштувати всьому людству. Ось вже 34 роки біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й…     

Напередодні  цієї дати  біля  пам’ятного знаку «Тим, хто врятував світ»  прийшли схилити  голови перед подвигом учасників ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС та покласти квіти учасники тих буремних подій, представники влади району та селища.

Зі словами вдячності звернулася до  ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС голова районної ради Людмила Суровцева. Вона зазначила, що Чорнобиль - це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків - пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність та високий патріотизм зупиняючи ядерну катастрофу. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, ви виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації. Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя нашої країни, назавжди залишаючи у пам’яті народній подвиг ліквідаторів. Людмила Суровцева побажала ліквідаторам аварії на ЧАЕСусім мирного неба, доброго здоров’я, сімейного затишку, щастя, добра і злагоди.

 

 

 « повернутися до списку новин